07.04.17 - Zápis dětí do 1. ročníku 2017

06.04.17 - Duben 2017

Blíží se zápis dětí do 1. ročníku a my děkujeme všem rodičům, kteří se k nám se svými dětmi chystají.Škola je důležitou součástí života obce a těší nás, že si rodiče váží toho, že v obci škola je a využívají výhod, které nabízí. Přečtěte si, jak školu hodnotí naši páťáci.

Naše škola podle páťáků

Podle nás je naše škola hrozně dobrá, protože se všichni známe a máme se rádi. Také tu vyučují bezvadné učitelky. Blízko naší školy je hodně přírody, což ve městě není. Také tu máme za školou velkou zahradu a velkou tělocvičnu. Naše škola pořádá hodně akcí, na kterých se naši žáci představují. Každý rok jezdíme na školu v přírodě, pokaždé na jiné místo. Kdyby se chtěl někdo přijít podívat, může kdykoliv, aby věděl, jak to tu u nás funguje. Škoda, že nemáme 2. stupeň. Mohli bychom uskutečnit spoustu dalších projektů nebo na zahradě postavit různé nové věci, jako například: altánek, jezírko pro drobné živočichy a rostliny, klády na lezení a sezení, houpačka, záhonky pro pěstování zeleniny a další. Také bychom mohli pomoci udělat ze stodoly přírodovědnou učebnu nebo učebnu výtvarné výchovy. Bylo by dobré přesunout družinu do školy, abychom nemuseli přecházet venkem. Tento měsíc probíhají návštěvy předškoláků, kde se jim snažíme ukázat, jak to u nás ve škole chodí. Chtěli bychom, aby se tu cítili jako školáci dobře, líbilo se jim tu, a aby tu mohli uskutečnit další projekty a akce, které by naší školu zdokonalily.
Přijďte se podívat, jak se u nás ve škole učíme! Vaši páťáci

Krásné velikonoční svátky plné jarního sluníčka, hojnost zdraví, štěstí, pohody a lásky

Vám všem se srdce přejí všichni ze ZŠ a MŠ Dublovice

05.04.17 - Sedlčanská růže

30.3.2017 se v 1. ZŠ v Sedlčanech konalo oblastní kolo v recitaci ve 3 kategoriích.
Zúčastnili se i žáci naší školy, kteří postoupili ze školního kola.
Je třeba všechny pochválit za odvahu a recitaci krásných básniček.
U poroty nejlépe uspěla Lucie Kršňáková z 5. ročníku, která ve své kategorii obsadila 2. místo a Matěj Fára, také z 5. ročníku, si odnesl čestné uznání.
Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme oceněným.

Diplomy

Foto si můžete prohlédnout na: www.1zs-sedlcany.cz

04.04.17 - Vítání jara

A přišlo jaro….všechno se zazelenalo, ptáčkové krásně zpívají, sluníčko hřeje… Děti a paní učitelky z MŠ, někteří rodiče a prvňáčci 29.3.2017 společně přivítali jaro.

Stejně jako na podzim děti z první třídy s paní učitelkou připravily trasu s úkoly, schovaly poklad i sebe a čekaly, až vše děti z MŠ splní a najdou.

Pak všichni společně zpívali, říkali básničky a opékali buřty.

Nakonec spálili Smrtku, kterou si v mateřské škole vyrobili.

Snad se podařilo zimu vyhnat a předat vládu dalšímu ročnímu období, které všeprobouzí k novému životu. Radujte se a užívejte si všech krás jara.

20.03.17 - Růže pro Marii Š.

Naši žáci se ve čtvrtek 16.3. 2017 zúčastnili soutěžní přehlídky v mluveném slově v kategorii soubory. Soutěž probíhala v Městské knihovně v Sedlčanech. Naší žáci, i když byli téměř všichni nemocní, získali obě hlavní ceny.

Blahopřejeme:

Starší soubor (Hynek Heger, Eliška Hegerová, Erika Hochmaulová, Klára Bruncková) s listováním „Dobrodružství Billa Madlafouska“ získal hlavní cenu odborné poroty.

Mladší žáci (Josef Stuchlík, Denisa Hlaváčková, Inka Potočová, Barbora Žižková, Anna Magdalena Kosová, Martina Hrbková, Matyáš Hrstka a Mikuláš Holeček) s listováním „Deník malého Poseroutky“ získali cenu diváků.

Diplom

08.03.17 - Škola nanečisto

Od 14.3.2017 začínáme se Školou nanečisto.

V úterý 14.3., 21.3., 28.3. a 4.4. od 9:00 hodin do 9:45 hodin přijdou předškoláci k nám do školy na jednu vyučovací hodinu. Navštíví tak postupně všechny třídy ZŠ, od nejmladších prvňáčků po nejstarší žáky naší školy a budou zapojeni do vyučování.

Cílem těchto setkání je, aby se děti před zápisem do školy blíže seznámily s prostředím školy, s budoucími pedagogy a kamarády a vyzkoušely si, jaké to je být ŠKOLÁKEM.

Zveme i rodiče, přijďte se podívat, jak se Vaše dítě zapojuje do jednotlivých činností a jak se mu daří.

11.4. – Zápis do 1. ročníku od 14:00 hodin do 17:00 hodin v budově školy.

Těšíme se na vás!

Věra Burianová