28.04.17 - Škola v přírodě

26.04.17 - Zápis dětí do MŠ

Zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2017/2018 proběhne ve středu 10. května 2017 v budově mateřské školy od 13:00 hod. do 16:00 hod.

Podrobnosti naleznete zde.

25.04.17 - Vybíjená

Ve dnech 19. a 20. dubna 2017 pořádala 1. ZŠ Sedlčany 8. ročník oblastní vybíjené smíšených družstev. Zúčastnili se i žáci naší školy. Ve středu 19. 4. to byli 2. a 3. ročníky, kde jsme získali krásné 3. místo. Ve čtvrtek 20. 4. soutěžili 4. a 5. ročníky. Tentokrát se nám dařilo trochu méně a naši čtvrťáci společně s páťáky získali 5. místo. Fotografie z vybíjené si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výkonům.

25.04.17 - Ukončení všech sběrů

Ukončení všech sběrů v tomto školním roce bude k 31. 5. 2017. Do konce května tedy můžete do školy nosit PET víčka, hliník, rostlinný olej, staré elektrozařízení, baterie, CD a DVD, pomerančovou a citrónovou kůru. Papír noste poslední 3 dny v květnu (29. – 31. 5.). Po tomto termínu již žádný z uvedených druhů v tomto školním roce sbírat nebudeme! Začneme opět ve školním roce 2017/2018. Bližší informace u p. uč. Markéty Sedláčkové.

13.04.17 - Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku pro rok 2017/2018

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání naleznete zde.

12.04.17 - Já nic, já muzikant

11.4. k nám zavítal Ivan Urbánek s velmi poučným a přitom hravým pořadem "Já nic, já muzikant".

Nešlo jen o pouhé předvádění hudebních nástrojů a zpívání písniček. Vystoupení udržovalo stále děti v napětí a nebylo vždy úplně jisté, co je a co není „divadlo“. O co tedy šlo..

Skladateli a dirigentovi v jedné osobě se nedostaví orchestr. Nástroje jsou na svých místech, muzikanti nikde….a to má zaznít zbrusu nová skladba „Karneval zvířat v lese“. Proto využíváme čas na seznámení se s vystavenými nástroji a společné zpívání. Pak zjistíme, že hudebníci nedorazí, děti je ale hravě nahradí. Zahrají brilantně jak na housle, flétnu, tak i na heligon, triangl, činel, dudy, ukulele, harmoniku či trubku… Uvědomují si a zkusí si v praxi plno věcí z hudebního života: na co jsou noty, jak se skládá hudba, jak se diriguje, jak se dělí nástroje, atd.

Všichni si zazpívali písničky: „Šel tudy, měl dudy“, „Komáři se ženili“, „Já jsem muzikant“a na závěr i „Holku modrookou“.

Dětem se tak dostalo do podvědomí velké množství informací o hudbě, aniž si to uvědomily.

Na všechna foto se můžete podívat v galerii.

07.04.17 - Zápis dětí do 1. ročníku 2017