27.05.20 - Jsme spolu, 7. díl

• 07.05.20 - Jsme spolu, 5. díl

04.05.20 - Otevření ZŠ a MŠ

Vážení rodiče,

MŠMT avizovalo, že na přelomu dubna a května připraví soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro školy. Ministr školství Robert Plaga v pátek 1. května, na tiskové konferenci oznámil, že resort materiály finalizoval a nyní budou distribuovány do škol a zřizovatelům. "Na materiálech jsme úzce spolupracovali s ministerstvem zdravotnictví a jeho pracovní skupinou pro řízení uvolňování karanténních opatření v čele s epidemiologem Rastislavem Maďarem. Primární pro nás byla proveditelnost. Jsem toho názoru, že se nám podařilo najít dobrý kompromis," řekl ministr školství na tiskové konferenci.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo očekávané materiály, které jsou pro školy i rodiče důležité v tom, že stanovují podmínky pro obnovení docházky v ZŠ a v MŠ v omezeném režimu. Vedení každé školy tyto podmínky vyhodnotí s ohledem na vlastní specifické možnosti a stanoví režim, v jakém bude školské zařízení fungovat i termín, od kterého mohou děti opět nastoupit do MŠ resp. ZŠ (pouze 1.stupeň). Manuál pro ZŠ a Manuál pro MŠ najdete zde.

Informace pro rodiče ZŠ a MŠ:

Základní škola i mateřská škola se otevřou 25.5.2020.

Žádáme rodiče, aby nás co nejdříve informovali na e-mail: vera.burianova@centrum.cz, zda jejich dítě nastoupí do školy, školky.

Zároveň žádáme rodiče dětí MŠ, aby zvážili nástup svého dítětě do MŠ a přihlásili ho jen v případě, že je to nezbytně nutné.

Provoz v ZŠ: Dle manuálu platí, že nebude otevřena ranní družina. Škola se bude pro žáky ZŠ otevírat nejdříve v 7:30 hodin, ale odpolední provoz bude až do 16:00 hodin.

Rodiče budeme blíže informovat o dalších krocích.

Přejeme všem rodičům a dětem hodně zdraví a sílu pro zvládnutí této mimořádné situace.

Děkujeme vám za spolupráci.

Mgr. Věra Burianová, ředitelka školy

30.04.20 - Jsme spolu, 4. díl