20.10.16 - Drakiáda 2016

V úterý 18.10. proběhl „na Kamenech“ již tradiční ročník drakiády. Sešlo se zde kolem 70 dětí, rodičů i prarodičů. Po zahájení a přivítání všech byly odměněny děti, které si přinesly draka. Všechny dostaly malou sladkost a ty, které přišly s vlastnoručně vyrobeným drakem, dostaly ještě malou odměnu navíc. Ještě než se draci rozlétli, úkolem dětí bylo vyrobit draky pro každou třídu z papíru a přírodnin. A nyní hurá pouštět. Letos opět bohužel moc nefoukalo, ale drakům to nevadilo. Vesele se vznášeli a mávali nám z výšky. Tatínkové zapálili oheň a všichni si pochutnávali na opékaných špekáčcích. Odpoledne se vydařilo, což bylo moc prima.

Tak draci, za rok zase nashledanou!

30.09.16 - PODZIMNÍ T-BALLOVÁ LIGA

Ve středu 21. 9. 2016 se žáci 2. a 3. ročníku zúčastnili podzimní t-ballové ligy v Sedlčanech. Na hřišti SK Pegas se utkali s týmy ZŠ Kosova Hora, ZŠ Chlum a 2. ZŠ Propojení Sedlčany. V základní části jsme porazili všechny tři soupeře a postoupili do finále. V posledním zápasu jsme zvítězili nad týmem ZŠ Kosova Hora a nádherné 1. místo bylo naše.

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se vydali do Sedlčan hájit barvy dublovické školy žáci 4. – 5. ročníku. Ti hráli s týmy 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení Sedlčany, ZŠ Kosova Hora, ZŠ Chlum. Naši borci si ve všech zápasech vedli výborně a přivezli skvělé 2. místo.

Děkujeme všem naším hráčúm z 2. – 5. třídy za vynikající reprezentaci školy , blahopřejeme a do druhého kola, které se bude konat na jaře roku 2017, jim přejeme hodně úspěchu.

20.04.16 - LISTOVÁNÍ - Léto s kotětem

Ve středu 13.4. účinkovali žáci naší školy v Městské knihovně v Sedlčanech na setkání knihovnic z celé České republiky. Vystoupily zde dva soubory se svým LISTOVÁNÍM. Mladší žáci představili knihu "Léto s kotětem". Na listování se přijela podívat samotná autorka knihy Liba Žambochová, která byla z představení nadšená a dětem poděkovala za krásné oživení knižních hrdinů. Druhý soubor předvedl ochutnávku z listování "Prázdniny blbce č.13". Potlesk byl veliký a ohlasy taktéž, všichni se již těší na celý příběh!

20.04.16 - Utkání ve vybíjené

V úterý 12. dubna 2016 se žáci a žákyně 2. a 3. ročníku základní školy zúčastnili turnaje ve vybíjené, který se odehrával v tělocvičně 1. ZŠ v Sedlčanech. Všech 12 dětí přišlo s dobrou náladou a odhodláním, že budou bojovat o nejlepší místo. A to byl dobrý začátek! V tělocvičně se sešli žáci ze šesti škol. Nejdříve probíhalo procvičování přihrávky míčem a učitelé trošku s napětím v očích sledovali všechny hráče. Pak jsme si dali poslední tajné rady k taktice hry a naše mužstvo hned jako první nastoupilo na utkání s 1. ZŠ. Řekli jsme si, že to bude pro nás asi nejtěžší utkání, ale po chvilce jsme poznali, že to tak těžké snad nebude. Skončili jsme prohrou, ale „jen“ 1:4. Další utkání jsme hráli s Petrovicemi a to jsme vyhráli 7:5, pak s 2. ZŠ Sedlčany 7:3, potom s Kosovou Horou 6:5. A to nám už svítalo na dobré umístění. Na děti padala trochu únava.

Vůbec jsem se nedivila, protože bojovaly jako lvi. Všichni byli úžasní! Hráli opravdu s plným nasazením a vůlí řádně reprezentovat tu svou dublovickou školičku. Přišlo poslední utkání s Krásnou Horou. Trochu jsem znervózněla, když jsem pozorovala, jak děti začínají hrát. Prostě to vůbec nebylo ono! Byly zpomalené, unavené. Hra neměla „šmrnc“, jak se říká. Povzbuzovala jsem je a vyburcovávala k aktivitě a během chvilky to byli zase oni bojovníci. Každý ze sebe vydával opravdu poslední síly. A jak to dopadlo? Vyhráli jsme 6:4. Děti po skončení padly a netrpělivě očekávaly výsledky. Dočkaly se. Ozvalo se : „ Na 1. místě se umístila po vynikající hře ŠKOLA DUBLOVICE! “ Všichni jsme si padli do náruče a já otřela slzy dojetí. Jen jsem opakovala: „ Byli jste vynikající, jste machři. Zasloužíte si to. Děkuji vám. “ A tak jsme s radostí odjeli s diplomem v ruce do Dublovic, abychom potěšili i ostatní ve škole.
Jarka Maňhalová

O dva dny později, tedy 14. dubna 2016, se ve smíšené vybíjené utkala mužstva složená z žáků 4. a 5. ročníků. Tady se nám tolik nedařilo. Naši žáci obsadili až 8 místo, ale do poslední minuty nic nevzdávali.

Děkujeme za reprezentaci školy.

22.03.16 - Sedlčanská růže

Ve čtvrtek 17. března jsme se zúčastnili v Městské knihovně v Sedlčanech soutěže:

Růže pro Marii Š. – 1. ročník přehlídky mluveného slova. Tato soutěž se koná v rámci recitační soutěže Sedlčanská růže a tentokrát jsme soutěžili v kategorii souborů.

Naši žáci měli se svým listováním „Léto s kotětem“ velký úspěch. Každý soubor byl oceněn, ale jen jeden soubor získal hlavní cenu poroty. Naši žáci získali nejen tuto výhru, ale i diváky byli vybráni jako nejlepší soubor. Blahopřejeme k dvojnásobnému vítězství.

Našimi vítězi jsou: Kateřina Moravcová 5. ročník, Anna Magdalena Kosová 3.ročník, Denisa Hlaváčková 3. ročník, Barbora Žižková 3. ročník, Josef Stuchlík 3. ročník, Inka Potočová 3. ročník a Mikuláš Holeček 3. ročník.

Na toto listování se můžete těšit i s dalším připravovaných listováním „Prázdniny blbce číslo 13“ ke konci školního roku!

15.02.16 - Výjezdní program Recyklace hrou

Ve středu 10. 2. 2016 se naši žáci zúčastnili Výjezdního programu RECYKLACE HROU. Pro každou skupinu trval program jednu vyučovací hodinu. Společně pracovali žáci 1. a 2. ročníku, poté 3. roč. a nakonec společně 4. a 5. ročník. V programu si zopakovali správné třídění odpadů, prakticky si třídění vyzkoušeli. Také pracovali s modely různých elektrozařízení, které si zkusili rozebrat a vyhodnotili, ze kterých materiálů se skládají. Na závěr každá skupina získala ZELENÝ CERTIFIKÁT pro třídu aktivně podporující recyklaci elektrozařízení a použitých baterií.

Certifikát 1. a 2. ročník.
Certifikát 3. ročník.
Certifikát 4. a 5. ročník.