Základní a Mateřská škola Dublovice se pravidelně zúčastňuje lyžařského kurzu na Monínci. Předškoláci a přihlášení žáci všech pěti ročníků se během týdne od 8. do 12. ledna zdokonalili nebo naučili lyžovat. Šlo to všem opravu báječně! Celý týden byl velký mráz, ale od úterý nás na sjezdovce příjemně ohřívalo sluníčko. Instruktoři se dětem opravdu věnovali a všichni po týdnu určitě sjedou kdejakou sjezdovku. Poslední den byl zakončený slalomem, na který se přijeli podívat rodiče. Instruktoři pak předali všem žákům diplomy a medaile. Všichni si celý týden užili a zdokonalili se v lyžování. Poděkování patří instruktorům z lyžařské školy Monínec, kteří se žákům intenzivně věnovali.

13. 12. 2023 se ve škole konala krásná vánoční besídka, jarmark i kavárna a byli jsme moc rádi, že jsme se mohli opět po roce před Vánocemi společně setkat.

Dětem se vystoupení tak povedlo, že bylo vidět nejedno dojetí a oči plné slz.

Představení byla nejenom dojemná, ale také veselá a vtipná, zábavná i poučná a protkaná písničkami a tanečky, a tak se všichni dobře bavili. Děkujeme Vám všem, kdo jste na besídku přišli, a ještě i přispěli dětem dobrovolným vstupným.

Také děkujeme Filipu Vavřičkovi za ozvučení besídky a Michalu Stierankovi za natočení vystoupení.

Tady se ale bohužel musíme omluvit, protože při přehrávání besídky Michal zjistil, že na konci vystoupení 3. ročníku chybí další pokračování. (buď došlo k technické závadě na kameře, nebo někdo nedopatřením zavadil o kabel a došlo k přerušení nahrávání) Je nám to moc líto, ale nedá se nic dělat. Nahrávka bude také umístěna na stránkách školy.

Děkujeme všem rodičům za dobroty a výrobky na jarmark, podařilo se prodat téměř vše.

Děkuji paní kuchařkám, protože si návštěvníci mohli společně sednout v naší jídelně a pojíst či popít co vánoční jídelníček nabízel. Také děkuji paní starostce za upřímná a krásná slova a celé obci Dublovice za podporu naší školy.

Děkuji všem pedagogům i ostatním zaměstnancům za odvedenou práci během celého roku 2023, nejen za přípravu a organizaci besídky.

Přeji všem krásné Vánoce, pevné zdraví a klidnou plavbu novým rokem.

Hodně štěstí, lásky a porozumění.

Věra Burianová

V úterý 5.12. zavítali do naší školy Mikuláš, andělé a čerti. Nejdříve navštívili děti v mateřské škole, kde Mikuláš přečetl jednotlivým dětem, jestli byly hodné. Některé děti slíbily, že se v něčem budou snažit polepšit. Všem rozdal sladké dárečky a všichni pak obcházeli jednotlivé třídy ve škole. Zde Mikuláš vyprávěl příběhy a děti mu za odměnu zazpívaly nebo zatancovaly. I zde byly děti sladce odměněny. Všechny děti si dopoledne moc užily.

Základní škola a Mateřská škola Dublovice se připojuje k jednodenní výstražné stávce škol dne 27.11.2023.

Podrobné informace