Projekt „Myslivec“ se uskutečnil 24.11. tj. čtvrtek. Od pondělka v obou třídách probíhalo „Zamykání lesa“. Manželé Duškovi měli pro nás připravený pestrý program, který byl poučný nejen pro děti, ale i paní učitelky. Nejvíce děti zaujaly trofeje a lovečtí psi.

Fotografie z některých našich podzimních činností. Babí léto- tvoření pavučinek z pet víček, zdobení dýní před halloweenem a v týdnu věnovanému svátku sv. Martina – drhání peří a pečení svatomartinských rohlíčků.

Ve středu 9.11. nás navštívila zvířátka z recyklohraní. Přijel ježek se žabičkou. Ježkovi jsme pomáhali roztřídit spoustu odpadků, které se okolo něho objevily když odpočíval. Odpadky jsme dávali do barevných tašek podle druhu odpadu – modrá, zelená, žlutá … Se žabičkou jsme odváželi na kolečku vybité baterie do sběrné krabice a vyhledávali hmatem malé knoflíkové baterie v záhadné krabici. Společně jsme potom třídili odpadky na obrázcích do barevných kontejnerů. Všichni jsme si odnesli diplom za správné splnění úkolů.

Dne 8.11. jsme se stali „ účastníky silničního provozu“ Do tělocvičny ZŠ přijelo mobilní dopravní hřiště. Nejdříve jsme si celé hřiště s panem instruktorem prošli. Pan instruktor nám vysvětlil, kudy máme jezdit, co která značka znamená, co je stezka pro chodce, jak správně přecházet na přechodu, jak jezdit na kruhovém objezdu a připomněl barvy na semaforu. Potom jsme měli každý svůj úkol. Jedni se stali policisty, někdo jezdil v autě a někdo na čtyřkolce. V těchto činnostech jsme se střídali. Policisti kontrolovali dodržování dopravních pravidel a rozdávali pokuty formou razítek. A měli opravdu hodně práce. Spousta řidičů nezastavilo na stopce, vjelo na stezku pro chodce a dokonce se stala i bouračka. Řidičům zase dalo hodně práce nejen respektovat dopravní značky, ale jezdit vpravo a na silnici! Moc jsme si to užili a už se těšíme na příští rok, až k nám zase dopravní hřiště přijede.

V pátek 23.9. jsme se spolu s rodiči vydali „ Vítat podzim“. Žáci 1.třídy nám značili cestu fáborkami. Cestou jsme plnili řadu úkolů, které prověřovaly naše znalosti hlavně o podzimu. Na konci trasy nám prvňáčci schovali poklad a my měli najít je i poklad. Chvíli nám to trvalo. Nakonec jsme našli poklad i všechny děti. V pokladu byla pro každého medaile za splnění úkolů a oplatka. Prvňačci pro nás měli připravené krátké pásmo o podzimu a pak už jsme si mohli pochutnat na špekáčcích, které pro nás mezi tím opekli rodiče. Celé dopoledne jsme si moc užili a byli jsme rádi, že nám vydrželo počasí a nepršelo.