1. června jsme oslavili Den Dětí. Od naší paní učitelky, která u nás byla na praxi, jsme měli připravenou cestu s mnoha úkoly. Mladší děti měly úkoly označeny červeným fáborkem, starší modrým fáborkem. Cestou hledaly psaníčka s úkoly. Měly dělat dřepy, poznávat stromy, jít jako mravenci nebo jako sloni, seřadit se podle velikosti – s tím nám musely pomoct paní učitelky, najít něco tvrdého a jiné zajímavé úkoly. Všechny úkoly splnily, tak mohly na konci cesty hledat poklad. Nalezly samolepky, odznaky se sportovní tématikou a naše oblíbené bonbónky. Po návratu do školky a po obědě pro nás ještě naše kuchařky měly připravenou odměnu – výbornou zmrzlinu.

Dne 19.5.2022 jsme jeli na výlet do Farmaparku Soběhrdy. Jelikož je tento objekt ještě v těchto dnech v týdnu uzavřen pro veřejnost, mohli jsme si vše v klidu prohlédnout a užít. Děti zde viděly v ohradách velbloudy, kozy, chlupatá prasata, oslíky, krávy….a další drobnější živočichy. Poznaly kamarádku lamu a pozdravily pštrosa, který měl zájem o telefon, kterým ho paní učitelka fotografovala. Již od samého rána nás provázelo slunné počasí, proto děti na odpočinkových místech často pily a pojídaly dobroty připravené od maminky. Nejvíce udělaly dětem radost trampolíny, lanový park, houpadla, atd. Nevynechali jsme žádné hřiště, kde bychom si mohli zaskákat, prolézat, prostě se vydovádět a takových atrakcí tam bylo dost. Výlet jsme zakončili u zmrzliny a na památku každý dostal i časopis s hádankami a obrázky zvířátek. Odjížděli jsme spokojení, příjemně unavení a s hezkými dojmy z výletu.

V tomto týdnu jsme byli na výletě v Praze v muzeu „Království železnic“. Viděli jsme spoustu modelů vláčků, které jsme si mohli pustit zeleným tlačítkem. Vláček projížděl nádražím, ale i krajinou s různými mosty, tunely a modely známých staveb z České republiky. Vše si můžete prohlédnout na našich fotkách. Mohli jsme nastoupit do tramvaje, vláčku, autobusu i vrtulníku, kde se z nás stávali řidiči. Zajezdili jsme si s formulemi. V rámci prohlídky je i seznámení s tříděním odpadu a návštěva „řádírny Tondy Obala“ = herna a to se nám líbilo. Ani jsme netušili, že jsme v muzeu strávili téměř tři hodiny. Výlet se nám moc líbil.

Dne 27.4.2022 navštívil naši mateřskou školu včelař pan Dvořák. Tento den jsme se my děti a paní učitelky dozvěděly mnoho nového o včelách. Poznaly jsme nová slova z tohoto života / včela matka, dělnice, kojička atd/. Víme jak voní propolys, ochutnaly jsme med, zahrály si hry na včelky, zasoutěžily si. Zajímavé bylo pozorování včelek v úlu. Na závěr jsme si všichni vyrobily svíčky ze včelího vosku. Co nás děti nejvíce překvapilo? Bez včeliček by nebyl život.

25.4. nás v MŠ navštívil pan záchranář. Děti se seznámily se základy první pomoci,za pomoci písničky, masírovaly srdce,učily se obvázat ruku a také jak pomoci při zlomenině. Prohlédly si záchranný vůz, jeho vybavení ,slyšely houkání záchranky. Dostaly malý dárek a jako poděkování předaly panu záchranáři namalovaný obrázek záchranky, záchranné akce,které si předem připravily.