Ekoškola 2019/2020

Mrkvový den

Na středu 20. listopadu naplánovali žáci ekotýmu Mrkvový den. Vše pečlivě připravili a zorganizovali. Nejprve vytvořili plán, jak bude celá akce probíhat, připravili diplomy a medaile. V tento den měli všichni žáci školy i se svými vyučujícími přijít v oranžové barvě oblečení nebo mohli mít například mrkev ke svačince nebo recept na nějakou dobrotu z mrkve. Ekotýmáci pak vše vyhodnotili. Zřejmě všechny ve škole tímto úkolem zaujali, protože ve výsledku měli všichni 0. To tedy znamená, že všichni žáci i učitelé školy úkol splnili. Jednotlivé ročníky dostaly diplom a symbolickou medaili za 1. místo. Paní kuchařky na požádání dětí z Ekotýmu uvařily baby mrkev i k obědu, který nám moc chutnal. Ve fotogalerii můžete vidět nejen to, jak se nám úkol podařilo splnit, ale také si podle receptů v ní vyzkoušet dobroty z mrkve. Už teď se těšíme, jaký další „den“ nám Ekotým vymyslí.

Markéta Sedláčková

Složení Ekotýmu ve školním roce 2019/2020