Vzhledem k tomu, že se bude zateplovat strop naší školy, bylo třeba vyklidit půdu. Spousta věcí, které již odsloužily, mnoho materiálu, který se zde léta uskladňoval, ale také věci, které se daly ještě zachránit.

Velké poděkování patří Lukáši Hejhalovi, který velmi pomohl právě s vytříděním a záchranou některých kousků.

Pak již všechen odpad postupně vyklidili zaměstnanci obce a při sobotní brigádě pak místní hasiči, rodiče a pomohly i děti.

Vám všem patří velké poděkování.

Věra Burianová

• Od října zahajují svou činnost zájmové kroužky: keramický, divadelní, sportovní, výtvarný.
  • Děti z mateřské školy začnou navštěvovat saunu.
  • 10.10. – MŠ – Ochrana fauny Hrachov - Začíná cyklus výukových programů „Z pohádky do pohádky“. Pro nejmenší – „Krteček a kamarádi“, pro starší pak „Přírodě na stopě“, „Z ptačí perspektivy“.
  • blíží se nám DRAKIÁDA - stavte draky, akce se uskuteční opět NA KAMENECH!!! Předpokládané datum je ve středu 16.10.2019 od 16:00 hodin. Pokud bude nevhodné počasí, termín přesuneme.
  • 29. a 30.10. – podzimní prázdniny pro žáky ZŠ. MŠ a školní jídelna jsou v tyto dny v provozu. Vzhledem k tomu, že není zájem ze strany rodičů o umístění dětí do školní družiny v době podzimních prázdnin, bude provoz v ŠD přerušen.

• EKOŠKOLA

Opět jsme se zapojili do mezinárodního programu Ekoškola.

Podrobnější informace najdete na našich stránkách.

SBĚRY

Naše škola se zapojuje do sběru různých surovin, ať je to papír, pet víčka, použitý rostlinný olej, elektrozařízení, baterie - vše podrobně najdete opět na našich stránkách.

JSME ZAPOJENI V TĚCHTO PROJEKTECH:
  • „Ovoce do škol“, „Mléko do škol“ – všechny děti dostávají každý týden zdarma mléko, ovoce nebo zeleninu.
  • „Šablony II“ – tento projekt navazuje na Šablony I a hradíme z něj např. platy školních asistentů jak v MŠ tak v ZŠ, zakoupili jsme výpočetní techniku pro naše žáky a další aktivity nás čekají.
  • „Sportuj ve škole“ – tímto projektem chceme podpořit pohybové aktivity našich dětí a ty zdarma mohou navštěvovat sportovní kroužek.
  • „Dobrá škola II“ – podporuje digitální kompetence učitelů a váže se k němu i nákup počítačů.
  • MAP – hlavní myšlenka projektu je zaměřena na zlepšení kvality vzdělávání v MŠ a ZŠ ve spolupráci se zřizovateli a dalšími aktéry v území ve vzdělávání.

• Zastupitelstvo obce Dublovice schválilo na svém zasedání v září výjimku z nižšího počtu žáků v ZŠ a z vyššího počtu dětí v MŠ v jedné třídě.

Zároveň schválilo navýšení rozpočtu na rok 2019 na provoz o 200 000,- Kč.

Byl také schválen záměr koupě skříněk a krytů topení ve druhé třídě Mateřské školy Dublovice v celkové výši 218 050,- Kč.

Děkujeme.

Věra Burianová

Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili podzimního kola T-ballové ligy V Sedlčanech. Vyhráli se všemi soupeři. Hrálo se však ještě páté finálové utkání se žáky 1. ZŠ Sedlčany. Naši statečně bojovali, ale zcela se zopakovala situace z loňského roku a náš tým nakonec skončil na výborném druhém místě.

Všem patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Věra Burianová

Děti z naší mateřské školy spolu s prvňáčky přivítali podzim.

Žáci 1. ročníku vyrobili pro děti z MŠ krásné podzimníčky. Vyznačili jim barevnými fáborky cestu až Na kameny a postupně schovali také úkoly o podzimu. Pak schovali poklad a nakonec sami sebe. Děti z mateřské školy úkoly bravůrně splnily, poklad našly a našly i prvňáčky. Společně si opekli vuřty a zahráli hry. Písničkami a básničkami přivítali krásné období v roce - podzim. S dětmi z mateřské školy přišli i někteří rodiče. A sluníčko nás všechny obdařilo svými hřejivými paprsky. Všem bylo hezky a společně jsme strávili pěkné dopoledne.

Věra Burianová

Sběr papíru - svázaný papír noste do školy do 1.10.2019.

V tento den se všechny děti z naší školy vydaly přistavěným autobusem do Příbrami na dopravní hřiště. Ve třídě s nástěnnýmí obrazy a fungujícím semaforem se děti učily o dopravních značkách a základních pravidlech silničního provozu pro chodce a cyklisty. Tyto znalosti pak využily na dopravním hřišti. Vzhledem zvyšující se hustotě dopravy je velmi důležité a potřebné vyzkoušet si znalost pravidel na dopravním hřišti. Hřiště tak pomáhá malým chodcům a cyklistům naučit se základnímu správnému chování v provozu. A ti starší, kteří splnili testy a jízdy na dopravním hřišti, dostaly průkaz malého cyklisty. Gratulujeme.

Milí prvňáčci,

Doufáme, že se vám tu bude líbit
    a nebudete po bonbónech slídit.

Jsme tu pro vás vždy,
    ať se děje cokoliv.
    Jedině, co neumíme,
    dělat za vás úkoly.
    Psát vás taky naučíme,
    s matikou vám poradíme.

Všichni jsme tu kamarádi,
    učitelky máme rádi.
    Vaří se tu špagety,
    nejí se tu krevety.
    A ty naše učitelky,
    to jsou tamty mladé holky!

Jan Moravec, 5. třída