Ve dnech 19. a 20. dubna 2017 pořádala 1. ZŠ Sedlčany 8. ročník oblastní vybíjené smíšených družstev. Zúčastnili se i žáci naší školy. Ve středu 19. 4. to byli 2. a 3. ročníky, kde jsme získali krásné 3. místo. Ve čtvrtek 20. 4. soutěžili 4. a 5. ročníky. Tentokrát se nám dařilo trochu méně a naši čtvrťáci společně s páťáky získali 5. místo. Fotografie z vybíjené si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výkonům.

Ukončení všech sběrů v tomto školním roce bude k 31. 5. 2017. Do konce května tedy můžete do školy nosit PET víčka, hliník, rostlinný olej, staré elektrozařízení, baterie, CD a DVD, pomerančovou a citrónovou kůru. Papír noste poslední 3 dny v květnu (29. – 31. 5.). Po tomto termínu již žádný z uvedených druhů v tomto školním roce sbírat nebudeme! Začneme opět ve školním roce 2017/2018. Bližší informace u p. uč. Markéty Sedláčkové.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání naleznete zde.

11.4. k nám zavítal Ivan Urbánek s velmi poučným a přitom hravým pořadem "Já nic, já muzikant".

Nešlo jen o pouhé předvádění hudebních nástrojů a zpívání písniček. Vystoupení udržovalo stále děti v napětí a nebylo vždy úplně jisté, co je a co není „divadlo“. O co tedy šlo..

Skladateli a dirigentovi v jedné osobě se nedostaví orchestr. Nástroje jsou na svých místech, muzikanti nikde….a to má zaznít zbrusu nová skladba „Karneval zvířat v lese“. Proto využíváme čas na seznámení se s vystavenými nástroji a společné zpívání. Pak zjistíme, že hudebníci nedorazí, děti je ale hravě nahradí. Zahrají brilantně jak na housle, flétnu, tak i na heligon, triangl, činel, dudy, ukulele, harmoniku či trubku… Uvědomují si a zkusí si v praxi plno věcí z hudebního života: na co jsou noty, jak se skládá hudba, jak se diriguje, jak se dělí nástroje, atd.

Všichni si zazpívali písničky: „Šel tudy, měl dudy“, „Komáři se ženili“, „Já jsem muzikant“a na závěr i „Holku modrookou“.

Dětem se tak dostalo do podvědomí velké množství informací o hudbě, aniž si to uvědomily.

Na všechna foto se můžete podívat v galerii.

• 11.4. – ZŠ a MŠ – hudební představení „Já nic, já muzikant“
  • 11.4.Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ od 14:00 – 17:00 hodin v budově ZŠ
  • 13.4. a 14.4.Velikonoční prázdniny pro žáky ZŠ, MŠ a ŠJ je 13.4. v provozu
  • 18.4. – MŠ – divadlo se zvířátky
  • 18.4.přijímací zkoušky na osmileté gymnázium v Sedlčanech
  • 19.4. a 20.4. - 7. ročník vybíjené smíšených družstev v Sedlčanech, 1.-3. ročník a 4.-5. ročník
  • 21.4. – děti z MŠ pojedou na pohádku do Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze
  • 24.4. – školní projekt - „Den Země“
  • 25.4. – začíná plavecký výcvik v Příbrami pro děti MŠ a žáky 1.-3. ročníku ZŠ
  • 26.4.rodičovské schůzky v ZŠ od 16:00 hodin
  • 27.4.„Čarodějnický den“ ve škole i v družině
  • 28.4. – výukový program pro žáky 3.-5. ročníku v městské knihovně v Sedlčanech – „Babiččino údolí“
  • 2.5 – 5.5.škola v přírodě – Adršpašsko-teplické skály, Babiččino údolí, ZOO Dvůr Králové

Blíží se zápis dětí do 1. ročníku a my děkujeme všem rodičům, kteří se k nám se svými dětmi chystají.Škola je důležitou součástí života obce a těší nás, že si rodiče váží toho, že v obci škola je a využívají výhod, které nabízí. Přečtěte si, jak školu hodnotí naši páťáci.

Naše škola podle páťáků

Podle nás je naše škola hrozně dobrá, protože se všichni známe a máme se rádi. Také tu vyučují bezvadné učitelky. Blízko naší školy je hodně přírody, což ve městě není. Také tu máme za školou velkou zahradu a velkou tělocvičnu. Naše škola pořádá hodně akcí, na kterých se naši žáci představují. Každý rok jezdíme na školu v přírodě, pokaždé na jiné místo. Kdyby se chtěl někdo přijít podívat, může kdykoliv, aby věděl, jak to tu u nás funguje. Škoda, že nemáme 2. stupeň. Mohli bychom uskutečnit spoustu dalších projektů nebo na zahradě postavit různé nové věci, jako například: altánek, jezírko pro drobné živočichy a rostliny, klády na lezení a sezení, houpačka, záhonky pro pěstování zeleniny a další. Také bychom mohli pomoci udělat ze stodoly přírodovědnou učebnu nebo učebnu výtvarné výchovy. Bylo by dobré přesunout družinu do školy, abychom nemuseli přecházet venkem. Tento měsíc probíhají návštěvy předškoláků, kde se jim snažíme ukázat, jak to u nás ve škole chodí. Chtěli bychom, aby se tu cítili jako školáci dobře, líbilo se jim tu, a aby tu mohli uskutečnit další projekty a akce, které by naší školu zdokonalily.
Přijďte se podívat, jak se u nás ve škole učíme! Vaši páťáci

Krásné velikonoční svátky plné jarního sluníčka, hojnost zdraví, štěstí, pohody a lásky

Vám všem se srdce přejí všichni ze ZŠ a MŠ Dublovice

30.3.2017 se v 1. ZŠ v Sedlčanech konalo oblastní kolo v recitaci ve 3 kategoriích.
Zúčastnili se i žáci naší školy, kteří postoupili ze školního kola.
Je třeba všechny pochválit za odvahu a recitaci krásných básniček.
U poroty nejlépe uspěla Lucie Kršňáková z 5. ročníku, která ve své kategorii obsadila 2. místo a Matěj Fára, také z 5. ročníku, si odnesl čestné uznání.
Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme oceněným.

Diplomy

Foto si můžete prohlédnout na: www.1zs-sedlcany.cz