Co nás čeká ...

24.06.2026

Závěr školního roku

MATEŘSKÁ ŠKOLA: je v provozu do 10.7.2026
Od 13.7. do 31.8. 2026 je provoz přerušen.

ŠKOLNÍ JÍDELNA: je v provozu do 17.7.2026
Provoz je přerušen od 20.7. do 21.8.2026 a opět se vaří od 24.8. 2026.

ŠKOLNÍ DRUŽINA: provoz je přerušen od 29.6. – 31.8.2026

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY:
6.7. – 10.7.2026 – TENIS
13.7. – 17.7.2026 - SPORTOVNÍ

Začátek školního roku 2026/2027: 1. září 2026

24.06.2026

Letní slavnosti 2026

Ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci Letní slavnosti, jež se již tradičně stává krásnou tečkou za končícím školním rokem.

Moc děkuji všem!

Celé odpoledne se neslo v duchu radosti, přátelské atmosféry, uznání za vykonanou práci i loučení s těmi, kteří naši školu opouštějí.

Kulturní vystoupení žáků i ostatních účinkujících, slavnostní ocenění i společná setkání s rodiči a přáteli školy vytvořily příjemné a důstojné zakončení uplynulého školního roku. Tyto chvíle jsou pro nás potvrzením, že společné úsilí, trpělivost a vzájemná spolupráce mají skutečný smysl a přinášejí své výsledky. Těšíme se na další společná setkání i nové výzvy, které přinese rok následující.

Poděkování patří všem žákům za jejich snahu, píli a vytrvalost v průběhu celého školního roku. Zvláštní gratulace náleží oceněným žákům za výbornou reprezentaci školy a za výborný prospěch po celou dobu školní docházky.

Velké poděkování patří našim paním učitelkám a všem zaměstnancům školy za každodenní trpělivost, péči, energii a nasazení.

Děkujeme rovněž rodičům za jejich pomoc, důvěru a spolupráci během celého roku. Právě vzájemná komunikace a podpora jsou důležitou součástí úspěšného fungování školy. Poděkování patří také paní starostce a zastupitelům obce Dublovice za jejich podporu a spolupráci v průběhu celého školního roku.

Našim předškolákům přejeme úspěšný vstup do 1. třídy, odcházejícím žákům 5. ročníku pak mnoho úspěchů v dalším studiu a spokojenost na nových školách.

Děkuji také panu Janouškovi, který výdělek za prodej palačinek věnoval škole. Děkujeme.

Všem dětem, žákům, rodičům i zaměstnancům školy přeji krásné letní prázdniny, příjemnou dovolenou a mnoho hezkých zážitků.

Věra Burianová

23.06.2026

Závěrečné zkoušky – cyklista a jízda zručnosti

Pondělní dopravní den na naší škole dopadl na jedničku! Naši čtvrťáci se nezalekli ani přítomnosti Policie ČR a po skvělých výkonech v testech i na kolech získali svůj vytoužený Průkaz cyklisty. Velká gratulace! Zkrátka ale nepřišel vůbec nikdo – celá škola od prvňáků po páťáky si pořádně zařádila na překážkové dráze při jízdách zručnosti. Slalom i úzká lávka prověřily stabilitu každého z nás. Děkujeme všem za skvělou atmosféru a Policii ČR za spolupráci!
23.06.2026

MŠ - pěší výlet do Chramost

Na konci školního roku jsme si udělali pěší výlet do nedalekých Chramost. Ve čtvrtek 18. 6. jsme se vydali po cestě směrem do Chramost. Cestou jsme plnili úkoly od lesního skřítka. Po splnění každého úkolu jsme si do kartiček překreslili piktogram, který k němu patřil.

Mezi úkoly patřilo například najít list větší než dlaň, nasbírat něco hnědého nebo žlutého, objevit předmět tvarem připomínající čtverec, zaposlouchat se do zvuků přírody, postavit domeček z přírodnin nebo obejmout strom. Celkem na nás čekalo deset úkolů.

19.06.2026

Pizza

Na závěr školního roku jsme s dětmi uspořádali jednu z posledních společných akcí – návštěvu místní pizzerie. Každý si mohl vybrat pizzu podle své vlastní chuti. Některé děti si pizzu koupily ve dvojicích, jiné ve trojicích nebo čtveřicích a společně se o ni podělily. Našli se však i tací, kteří si dopřáli celou pizzu jen pro sebe. Během návštěvy panovala příjemná atmosféra, děti si povídaly, smály se a s chutí si vychutnávaly své vybrané druhy pizzy. Akce se velmi vydařila. Dětem pizza chutnala, na návštěvu pizzerie se těšily a celý společný čas si opravdu užily. Byla to příjemná tečka za končícím školním rokem a hezká příležitost strávit čas společně mimo školní prostředí.
19.06.2026

Třídní výlet 2.třídy na zříceninu Vrškamýk

Ve čtvrtek 18. června se žáci 2. třídy vydali na třídní výlet na zříceninu hradu Vrškamýk. Hned po příjezdu se setkali s historií hradu i samotným životem ve středověku. Děti se dozvěděly, jak lidé na hradě žili, s jakými obtížemi se potýkali a jaká úskalí tehdejší doba přinášela.

Poté jsme se vydali po stopách Bílé paní a rytíře Hunce, kteří pro děti na hradě schovali poklad. Pro nalezení pokladu si žáci vyzkoušeli létání s dronem, což byl pro děti velký zážitek. Závěrem pestrého dopoledne si každý žák vytvořil svůj vlastní erb, a tak mohl popustit uzdu své fantazii.

Po návštěvě hradu jsme se vydali na zaslouženou zmrzlinu a poté jsme si užili společné chvíle na místním hřišti.

Celý výlet se velmi vydařil a všichni jsme si odnesli spoustu nových poznatků, krásných zážitků a dobrou náladu. Společně jsme si užili krásný předprázdninový den.