Co nás čeká ...

01.06.2026

Letní slavnost na školní zahradě

Letní slavnost

v úterý 23.6.2026 od 16:00 hodin na školní zahradě


Můžete se těšit na vystoupení dětí, rozloučení s žáky 5. ročníku, vyřazení předškoláků, program pro děti, jejich rodiče a ostatní hosty a samozřejmě nesmí chybět bohaté občerstvení! Zveme všechny, kdo se k nám chtějí podívat, pobavit se a společně strávit odpoledne!

Přijďte, těšíme se na Vás!

23.06.2026

Závěrečné zkoušky – cyklista a jízda zručnosti

Pondělní dopravní den na naší škole dopadl na jedničku! Naši čtvrťáci se nezalekli ani přítomnosti Policie ČR a po skvělých výkonech v testech i na kolech získali svůj vytoužený Průkaz cyklisty. Velká gratulace! Zkrátka ale nepřišel vůbec nikdo – celá škola od prvňáků po páťáky si pořádně zařádila na překážkové dráze při jízdách zručnosti. Slalom i úzká lávka prověřily stabilitu každého z nás. Děkujeme všem za skvělou atmosféru a Policii ČR za spolupráci!
23.06.2026

MŠ - pěší výlet do Chramost

Na konci školního roku jsme si udělali pěší výlet do nedalekých Chramost. Ve čtvrtek 18. 6. jsme se vydali po cestě směrem do Chramost. Cestou jsme plnili úkoly od lesního skřítka. Po splnění každého úkolu jsme si do kartiček překreslili piktogram, který k němu patřil.

Mezi úkoly patřilo například najít list větší než dlaň, nasbírat něco hnědého nebo žlutého, objevit předmět tvarem připomínající čtverec, zaposlouchat se do zvuků přírody, postavit domeček z přírodnin nebo obejmout strom. Celkem na nás čekalo deset úkolů.

19.06.2026

Pizza

Na závěr školního roku jsme s dětmi uspořádali jednu z posledních společných akcí – návštěvu místní pizzerie. Každý si mohl vybrat pizzu podle své vlastní chuti. Některé děti si pizzu koupily ve dvojicích, jiné ve trojicích nebo čtveřicích a společně se o ni podělily. Našli se však i tací, kteří si dopřáli celou pizzu jen pro sebe. Během návštěvy panovala příjemná atmosféra, děti si povídaly, smály se a s chutí si vychutnávaly své vybrané druhy pizzy. Akce se velmi vydařila. Dětem pizza chutnala, na návštěvu pizzerie se těšily a celý společný čas si opravdu užily. Byla to příjemná tečka za končícím školním rokem a hezká příležitost strávit čas společně mimo školní prostředí.
19.06.2026

Třídní výlet 2.třídy na zříceninu Vrškamýk

Ve čtvrtek 18. června se žáci 2. třídy vydali na třídní výlet na zříceninu hradu Vrškamýk. Hned po příjezdu se setkali s historií hradu i samotným životem ve středověku. Děti se dozvěděly, jak lidé na hradě žili, s jakými obtížemi se potýkali a jaká úskalí tehdejší doba přinášela.

Poté jsme se vydali po stopách Bílé paní a rytíře Hunce, kteří pro děti na hradě schovali poklad. Pro nalezení pokladu si žáci vyzkoušeli létání s dronem, což byl pro děti velký zážitek. Závěrem pestrého dopoledne si každý žák vytvořil svůj vlastní erb, a tak mohl popustit uzdu své fantazii.

Po návštěvě hradu jsme se vydali na zaslouženou zmrzlinu a poté jsme si užili společné chvíle na místním hřišti.

Celý výlet se velmi vydařil a všichni jsme si odnesli spoustu nových poznatků, krásných zážitků a dobrou náladu. Společně jsme si užili krásný předprázdninový den.

16.06.2026

Výlet MŠ - Zoopark Zelčín

V úterý 9. 6. jsme se vydali na celodenní výlet do Zooparku Zelčín. Přestože jsme věděli, že nám počasí zřejmě nebude příliš přát, všichni jsme se moc těšili. Ráno jsme vyrazili od školky s batůžky plnými jídla a dobrot. Tentokrát v nich nechyběly ani pláštěnky.

V Zooparku nás přivítala milá ošetřovatelka zvířat, která nás provázela celým areálem. Potkali jsme spoustu zvířátek a k většině z nich jsme se mohli podívat přímo do výběhu. Zvířata jsme si mohli pohladit i nakrmit. Od naší průvodkyně jsme se také dozvěděli mnoho zajímavých informací o jejich životě. Nejvíce se nám líbily želvy, lamy a klokani.

Během dne nás zastihla krátká přeháňka, ale po ní jsme mohli prohlídku bez problémů dokončit. Na závěr jsme si ještě zaskotačili na vzduchových trampolínách. Pořádný liják nás zastihl až v autobuse, a to už nám vůbec nevadilo. Dojedli jsme dobroty z batůžků a spokojení se vraceli domů.