Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

na této stránce najdete v přílohách vše, co potřebujete vědět k zápisu do 1. třídy pro školní rok 2024/2025.

Prosím, pozorně si všechny informace přečtěte, ať je den zápisu pro Vás pohodovým dnem a můžete společně se svým dítětem strávit příjemné chvíle v naší škole.

Těšíme se na setkání s Vámi a s Vašimi dětmi.

Ve čtvrtek 15. 2. proběhl pro žáky naší školy preventivní program pod vedením lektorky Elišky Zeiskové. Program byl rozdělen do dvou částí. První část s názvem „Buďme kamarádi“ byla pro žáky 1. a 2. ročníku. Děti si zde osvojují principy kamarádství, učí se reagovat na chování vedoucí k šikaně, projevit své emoce a potřeby, vcítit se do emocí druhých. Druhá část s názvem „Jak správně využívat IT a média“ byla pro žáky 3., 4. a 5. ročníku. Pomocí her, scének a diskuzí si děti uvědomí základní rizika online světa. Učí se zásadám bezpečného užívání internetu, potřebě držet si zdravý odstup a důležitosti kamarádských vztahů a zážitků v reálném světě. Trénují základy kritického myšlení ve vztahu k médiím, včetně svých mediálních vzorů (youtuberů, influencerů). Žákům se program líbil a všichni si dopoledne užili.

Dobrý den, věnujte, prosím, několik minut svého času vyplněním

následujícího dotazníku.

Základní a Mateřská škola Dublovice se pravidelně zúčastňuje lyžařského kurzu na Monínci. Předškoláci a přihlášení žáci všech pěti ročníků se během týdne od 8. do 12. ledna zdokonalili nebo naučili lyžovat. Šlo to všem opravu báječně! Celý týden byl velký mráz, ale od úterý nás na sjezdovce příjemně ohřívalo sluníčko. Instruktoři se dětem opravdu věnovali a všichni po týdnu určitě sjedou kdejakou sjezdovku. Poslední den byl zakončený slalomem, na který se přijeli podívat rodiče. Instruktoři pak předali všem žákům diplomy a medaile. Všichni si celý týden užili a zdokonalili se v lyžování. Poděkování patří instruktorům z lyžařské školy Monínec, kteří se žákům intenzivně věnovali.

PHP 7.4.12 & Oracle Database 18c XE & Ludus 4.0