Vyhodnocení dotazníku ke stravování ve školní jídelně naleznete zde.

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

na této stránce najdete v přílohách vše, co potřebujete vědět k zápisu do 1. třídy pro školní rok 2024/2025.

Prosím, pozorně si všechny informace přečtěte, ať je den zápisu pro Vás pohodovým dnem a můžete společně se svým dítětem strávit příjemné chvíle v naší škole.

Těšíme se na setkání s Vámi a s Vašimi dětmi.

Barunka

Ochutnávkový den jsme v ZŠ Dublovice měli úplně poprvé. Konal se 20. 3. 2024 a moc nás to bavilo. Naše třída měla moc dobré jídlo. Byly tady různé dortíky, řezy a slané dobroty. Nejvíc mi chutnaly dortíky. Moc se mi to líbilo. Každá třída měla něco, co skoro všem chutnalo. Tenhle den jsem si moc užila a Ekoškola by mohla zase něco podobného vymyslet, jako byl třeba okurkový den, rajčatový den nebo třeba banánový den. Moc ráda bych uspořádala den mazlíčků.

Lukáš

Ekoškola vymyslela ochutnávkový den. Tento den probíhal tak, že všechny třídy (tedy aspoň půlka třídy) přinesly nějaké jídlo udělané doma. Všichni se potom rozešli do jakékoliv třídy a ochutnávali. Když pokrm někomu chutnal, tak napsal čárku. Z naší třídy měla nejvíce čárek Elen a Bětka. Ten, kdo z každé třídy měl nejvíce čárek, sepíše doma recept a přinese ho do školy. Paní kuchařky se rozhodnou, kterou dobrotu nám někdy uvaří. Moc mi všechna jídla chutnala a z naší třídy podle mě má nejlepší dobrotu Elen.

Tomáš

Dnes byl ve škole v Dublovicích ochutnávkový den. Tento den vymyslela Ekoškola. Přípravy byly lehké, vypadalo to jako jarmark, akorát se neplatilo. Když nám jídlo chutnalo, tak jsme na papírek, který ležel před jídlem, udělali čárku. Nejvíc bych vyzdvihl Tomíka Hůlku, protože jako jediný vzpomněl, že mám bezlepkovou dietu. Moc se mi to líbilo. Určitě bych chtěl tento den zopakovat.

Alžběta

Ekoškola přišla s nápadem udělat ochutnávkový den a zrovna dnes 20.3 2024 se uskutečnil. Děti z každé třídy si připravily pokrmy, sladké či slané, ale i kyselé. Chodilo se ze třídy do další třídy a ochutnávalo se. Podle mě měla nejlepší jídlo Bára s malinovým dortem. Tento den se mi moc líbil.

Jony

Ekoškola vymyslela ochutnávkový den. Konal se ve středu 20. 3. 2024 Děti připravily různá domácí jídla. Nejvíce mi chutnaly donaty od Jarky Vondrové a Toma Vondry. Akce se mi moc líbila. Chtěl bych ještě jednou.

Elen

Ekoškola přišla s nápadem, udělat ochutnávkový den. Den se uskutečnil 20.3. ve středu . Já jsem přinesla buchtu, která všem moc chutnala. Která buchta bude všem nejvíc chutnat, napíše se recept a bude se péct ve školní jídelně. Moc mě to bavilo, klidně bych to udělala znova.

Marie

Ekoškola přišla s nápadem, že bychom mohli udělat ochutnávku různých dezertů. Dohodlo se to na středu 20.3.2024 a to je dnes. Probíhalo to tak, že ráno jsme připravili zákusky na stůl. Pak přišli druháci k nám. My jsme šli k nim, pak jsme byli v první třídě, ve čtvrté třídě a nakonec jsme šli do třetí. Všichni jsme byli přejedení a moc jsme si to užili. Klidně bych si to zopakovala.

Ve středu 13. 3. nás ve škole navštívily zvířecí obludky. Pavouci, hadi, ještěrky, strašilky, žáby – dalo by se říci – program určený pro zlobivé děti a žáčky. Ale ne, právě naopak, tento program byl zaměřen na potlačení uměle vyvolaného strachu a odporu k určitým zvířatům, který získáváme v raném věku odkoukáním reakcí jiných lidí. Děti z mateřské i základní školy zjistily, proč má každý živočich místo v přírodě, proč vypadá tak, jak vypadá, a že není důvod se bát. Odvážlivci si na některé z nich mohli i sáhnout. Program nám ukázal, jak dokonalá díky těmto často démonizovaným živočichů příroda je.

Ve čtvrtek 15. 2. proběhl pro žáky naší školy preventivní program pod vedením lektorky Elišky Zeiskové. Program byl rozdělen do dvou částí. První část s názvem „Buďme kamarádi“ byla pro žáky 1. a 2. ročníku. Děti si zde osvojují principy kamarádství, učí se reagovat na chování vedoucí k šikaně, projevit své emoce a potřeby, vcítit se do emocí druhých. Druhá část s názvem „Jak správně využívat IT a média“ byla pro žáky 3., 4. a 5. ročníku. Pomocí her, scének a diskuzí si děti uvědomí základní rizika online světa. Učí se zásadám bezpečného užívání internetu, potřebě držet si zdravý odstup a důležitosti kamarádských vztahů a zážitků v reálném světě. Trénují základy kritického myšlení ve vztahu k médiím, včetně svých mediálních vzorů (youtuberů, influencerů). Žákům se program líbil a všichni si dopoledne užili.

Dobrý den, věnujte, prosím, několik minut svého času vyplněním

následujícího dotazníku.