Ve středu 25. 9. jsme s žáky prvního ročníku přivítali podzim. Společně jsme zjistili, jaké máme roční období a jaké změny se v přírodě na podzim dějí. Poté jsme s žáky vytvořili „šťavnatý“ plakát plný podzimních dobrot, který jsme s prvňáčky zanesli jako dárek pro děti z mateřské školky. Během cesty Na kameny jsme vyznačili trasu a rozmístili lístečky s úkoly, které děti MŠ měly splnit. Naším posledním úkolem bylo se schovat a ukrýt poklad. Během tohoto poslání se ukázala výborná strategie žáků, kdy poklad byl téměř dokonale schován. Nakonec jsme vyčkávali na objevení nás i pokladu. Děti z mateřské školky byly jako vítr a nalezly nás hned. Poklad se chvíli nedařilo nalézt, neboť byl maskován kůrami a listím, ale i s tímto si děti z MŠ poradily a mise byla splněna. Žáci dostali medaile a sladkou odměnu, zazpívali jsme si písničky a opekli jsme si vuřty. Sluníčko nám svítilo, děti byli nadšené, a tak jsme si dopoledne společně užili.

Anna Humhalová

Na vaší uvedenou emailovou adresu přijde zpráva o vytvoření přístupu do Školy online. Postupujte dle instrukcí v emailu, v případě nejasností kontaktujte p. uč. Markétu Sedláčkovou (m.sedlackova@zsdublovice.cz).

Dobrý den,

zdravím vás na konci letní sezony na Monínci a dovoluji si vás informovat, že jsme zahájili přípravy lyžařských kurzů pro MŠ a ZŠ na sezónu 24/25..

Pokud má vaše škola o kurzy zájem, prosím o předání informací rodičům. V příloze zasílám aktuální leták s cenou kurzu pro letošní sezonu.

Rodiče mohou své děti registrovat od 16.9 do 16.10.2024 přes tento odkaz

Po uzavření přihlášek sdělíme termín kurzu.

Poté pošleme rodičům pokyny k platbě. Pokud se registrované dítě nemůže kurzu zúčastnit (nevyhovující termín), budeme rádi, když nám to rodiče sdělí a my hned dítě vyřadíme ze seznamu.

Kurz je nutné uhradit do 25.11.2024. V případě nezaplacení kurzu bude místo nabídnuto jiným zájemcům.

Cena kurzu viz. leták

Dále Vám zasílám ceny půjčovného:

• Komplet vybavení (lyže + boty + helma) 1 000,-
  • Samotné lyže 600,-
  • Samotné lyžařské boty 400,-
  • Samotná helma: 200,-

Cena je za půjčovné na celý týden (po. – pá.). Pokud mají rodiče o půjčovné zájem, při registraci vyplní údaje pro půjčovné (výšku, váhu a velikost boty) a my vybavení připravíme na první den kurzu.

Půjčovné se hradí spolu s kurzem dle pokynů k platbě, které po ukončení registrací zašleme e-mailem.

Výuka snowboardu je možná pro děti od 8 let a za předpokladu, že v rámci školy bude alespoň 5 zájemců. V tomto případě uveďte do poznámky při registraci, že máte zájem o snowboard.

Těšíme se na spolupráci a setkávání na Moninci.

Marianna Skálová

Lyžařská škola Monínec
Tel.:+420 774 363 558
email: kurzy@skimoninec.cz

2. září 2024 v 8:00 hodin jsme se společně sešli na zahradě naší školy a slavnostně jsme přivítali nový školní rok 2024/2025 za velké účasti rodičů i prarodičů našich dětí, starostky obce Dublovice a dalších hostů.

Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další společná setkání.

V tomto školním roce je v základní škole zapsáno 54 žáků v pěti třídách, v mateřské škole 50 dětí ve třech třídách. Ve školní družině zatím přesný počet neznáme, ale vypadá to, že bude téměř naplněna kapacita, a to 50 žáků.

Co nás čeká a nemine

• Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.
  • Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2024.
  • Vánoční prázdniny začínají v pondělí 23. prosince 2024 a skončí v pátek 3. ledna 2025. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2025.
  • Výpis z vysvědčení s hodnocením za 1. pololetí bude žákům vydán ve čtvrtek 30. ledna 2025.
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2025.
  • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 10. 3. - 16. 3. 2025.
  • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 17. dubna 2025.
  • Vyučování ve 2. pololetí bude ukončeno (žákům předáno vysvědčení) v pátek 27. června 2025.
  • Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 28. června 2025 do neděle 31. srpna 2025.
  • Vyučování ve školním roce 2025/2026 začne v pondělí 1. září 2025.

Ředitelské volno bude vyhlášeno ve školním roce 2024/2025 na pátek 2. 5. 2025, pátek 9. 5. 2025 a na pátek po škole v přírodě. Tento termín ještě upřesníme.