V uplynulých dnech naši předškoláci navštívili postupně všechny ročníky v základní škole. Společně se svými staršími kamarády počítali, pracovali na počítači, hledali písmenka, zpívali, povídali si o pohádkách a ozdobili si velikonoční vajíčko. Zjistili, že se dá vše hravě zvládnout a že i škola může být zábavou.

Dnes jsme zahájili týdenní lyžařský výcvik na Monínci. Zúčastňují se ho děti ze základní i mateřské školy. Ráno nás odvezl autobus na Monínec, kde na nás čekali lyžařští instruktoři. Pomohli nám obout lyžáky a už jsme vyrazili na sníh. Máme moc šikovné instruktory. Někteří z nás stáli na lyžích poprvé a před koncem prvního dne jsme svah už sjeli všichni. Hurá! Před koncem výcviku jsme si zahráli hru a pak už honem autobusem na oběd zpátky do školy. Moc se těšíme na další dny lyžování.

Dne 23.2.2023 přijelo do naší mateřské školy loutkové divadlo s pohádkou pro děti „Drak a princezna“. Představení se zúčastnila i I. a II. třída základní školy. Loutky si mohly děti po pohádce prohlédnout zblízka, neboť byly ručně vyřezávané a malované. Herce děti odměňovaly potleskem a smíchem. Všem se pohádka líbila.

Ve středu 22.3. jsme po několika letech mohli opět uspořádat dětský karneval. Už jsme se na společné setkání a dovádění moc těšili. Bylo to odpoledne plné písniček a nejrůznějších tanců, kterými nás provázeli naši věrní diskžokejové. Čekaly nás i dvě soutěže, z kterých si někteří z nás odnesli malé odměny. Nezapomněli jsme ani na tombolu. Vyhrával každý lístek, tak si všichni odnesli nějakou hezkou cenu. Odpoledne jsme si moc užili všichni – děti, rodiče i paní učitelky a vychovatelky. Děkujeme panu hostinskému z hospody „Na Nový“ za zapůjčení sálu, panu Hochmaulovi a jeho tátovi za bezvadnou hudbu a taneční pomoc a všem rodičům za dárky do tomboly. Těšíme se na další podobná shledání.

V úterý 31.1. školu i školku navštívili se svou pohádkou herci z divadla Hradce Králové. Přivezli s sebou les plný zvířátek. Zvířátka spolu kamarádila, navzájem si pomáhala a starala se o les. A tak jednou Veverka Zrzečka s ostatními zvířátky musela najít a vrátit panu hajnému jeho hodinky, které ukradla chamtivá straka. A podruhé zvířátka s panem hajným potrestala návštěvníka lesa, který zde rozházel odpadky, a způsobil tím mnohé nepříjemnosti obyvatelům lesa. Divadlo bylo nejen poučné, ale i vtipné a my jsme se hodně nasmáli. Moc děkujeme.

Ve středu 18.1. nás navštívila paní z fauny Hrachov. Povídali jsme si o ptáčcích, o jejich znacích, stavbě těla, kde a z čeho si staví hnízda. Paní nám ukázala a pojmenovala obrázky ptáčků a pak i jejich vajíčka. Zjistili jsme jak jsou jejich peříčka hebká. Mezi vyprávěním jsme si zahráli některé hry: zkoušeli jsme nakrmit ptáčátka vlaštovky a datla, na padáku jsme opatrovali vajíčka aby nespadla a přenášeli jsme na lžíci vajíčko. Nakonec jsme si vybarvili a vystřihli svého ptáčka. Aktivity se nám moc líbily a těšíme se na další návštěvu z fauny.