V pátek 2.6. nás čekal Projektový den mimo školu. Vyrazili jsme do Zeměráje nedaleko Kovářova. Po příjezdu se nás ujala paní, která nás provázela mezi jednotlivými stanovišti po celém areálu. Nejdříve jsme navštívili středověkou vesnici, kde nás přijala domorodkyně, která nás seznámila s chodem středověké vesničky – od semen až po pečení chleba, od lnu a ovčí vlny po sukni, jak uchovávat obilí, jak rozdělat oheň. Trochu překvapená byla z našeho barevného oblečení a slovo „ koupit“ jí nic neříkalo. Prohlédli jsme si chaloupky a pokračovali do další vesničky – zminimalizované stavby pekárny, kovárny, pošty, kočovné divadlo … a vyzkoušeli si různé pracovní úkony. Ještě než jsme si vyrobili amulet, vydali jsme se do dřevěného bludiště, vyzkoušeli různé hlavolamy a zkusili pomocí lana a klád pohnout s balvanem – tady nám pomohl pan učitel a balvan jsme opravdu posunuli – jupí. Teď už nás čekala stezka „Naboso“. Pěkně jsme zuli boty a sundali ponožky a vyrazili. Mnozí z nás netušili co je čeká, ale nakonec to pro nás bylo dobrodružství a všichni jsme zdárně došli do cíle. Chodili jsme totiž po kamínkách a kamenech, dřívkách i kládách, žebříku, šiškách, ale i potůčkem. A stezka nebyla nijak krátká! V cíli na nás čekal oběd co nám maminky připravily sebou a pak různé houpačky a prolézačky.

Počasí nám celý den moc přálo a my se vraceli spokojení domů.

V pátek 28.4. jsme byli v divadle Spejbla a Hurvínka v Praze na představení Hurvínkova cesta do Tramtárie. Pohádka vyprávěla o koloběhu vody v přírodě, kde Hurvínek s Máničkou museli zachraňovat svého kamaráda psa Žeryka. Toho uvěznila ve své zemi plné žíznivých květin princezna Gerbera a nechala ho hlídat masožravou kytkou. Vše dobře dopadlo, Hurvínek s Máničkou přinesli princezně modré z nebe – vodu a Žeryčka osvobodili.

V divadle jsme se vyfotili s loutkami Spejbla a Hurvínka, prohlédli si další loutky a plni zážitků odjížděli domů.

V uplynulých dnech naši předškoláci navštívili postupně všechny ročníky v základní škole. Společně se svými staršími kamarády počítali, pracovali na počítači, hledali písmenka, zpívali, povídali si o pohádkách a ozdobili si velikonoční vajíčko. Zjistili, že se dá vše hravě zvládnout a že i škola může být zábavou.

Dnes jsme zahájili týdenní lyžařský výcvik na Monínci. Zúčastňují se ho děti ze základní i mateřské školy. Ráno nás odvezl autobus na Monínec, kde na nás čekali lyžařští instruktoři. Pomohli nám obout lyžáky a už jsme vyrazili na sníh. Máme moc šikovné instruktory. Někteří z nás stáli na lyžích poprvé a před koncem prvního dne jsme svah už sjeli všichni. Hurá! Před koncem výcviku jsme si zahráli hru a pak už honem autobusem na oběd zpátky do školy. Moc se těšíme na další dny lyžování.

Dne 23.2.2023 přijelo do naší mateřské školy loutkové divadlo s pohádkou pro děti „Drak a princezna“. Představení se zúčastnila i I. a II. třída základní školy. Loutky si mohly děti po pohádce prohlédnout zblízka, neboť byly ručně vyřezávané a malované. Herce děti odměňovaly potleskem a smíchem. Všem se pohádka líbila.

Ve středu 22.3. jsme po několika letech mohli opět uspořádat dětský karneval. Už jsme se na společné setkání a dovádění moc těšili. Bylo to odpoledne plné písniček a nejrůznějších tanců, kterými nás provázeli naši věrní diskžokejové. Čekaly nás i dvě soutěže, z kterých si někteří z nás odnesli malé odměny. Nezapomněli jsme ani na tombolu. Vyhrával každý lístek, tak si všichni odnesli nějakou hezkou cenu. Odpoledne jsme si moc užili všichni – děti, rodiče i paní učitelky a vychovatelky. Děkujeme panu hostinskému z hospody „Na Nový“ za zapůjčení sálu, panu Hochmaulovi a jeho tátovi za bezvadnou hudbu a taneční pomoc a všem rodičům za dárky do tomboly. Těšíme se na další podobná shledání.