V úterý 9. 6. jsme se vydali na celodenní výlet do Zooparku Zelčín. Přestože jsme věděli, že nám počasí zřejmě nebude příliš přát, všichni jsme se moc těšili. Ráno jsme vyrazili od školky s batůžky plnými jídla a dobrot. Tentokrát v nich nechyběly ani pláštěnky.
V Zooparku nás přivítala milá ošetřovatelka zvířat, která nás provázela celým areálem. Potkali jsme spoustu zvířátek a k většině z nich jsme se mohli podívat přímo do výběhu. Zvířata jsme si mohli pohladit i nakrmit. Od naší průvodkyně jsme se také dozvěděli mnoho zajímavých informací o jejich životě. Nejvíce se nám líbily želvy, lamy a klokani.
Během dne nás zastihla krátká přeháňka, ale po ní jsme mohli prohlídku bez problémů dokončit. Na závěr jsme si ještě zaskotačili na vzduchových trampolínách. Pořádný liják nás zastihl až v autobuse, a to už nám vůbec nevadilo. Dojedli jsme dobroty z batůžků a spokojení se vraceli domů.
Besídka ke dni matek
Ve středu 13. května jsme v naší mateřské škole uspořádaly slavnostní besídku ke Dni matek. Všechny tři třídy si pro své maminky s velkým nadšením připravily krátké vystoupení plné písniček, básniček a tanečků. Děti pilně nacvičovaly několik týdnů a na svých vystoupeních bylo vidět, jak moc se těší, až udělají maminkám radost.
Součástí besídky byly také vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka se sladkým překvapením. Mladší děti navíc pro maminky napekly voňavá perníková srdíčka, která udělala velkou radost. Celá akce probíhala ve velmi příjemné a slavnostní atmosféře. Maminky své děti odměnily velkým potleskem a bylo vidět, že si společně strávené odpoledne opravdu užily.
Velkou radost dětem udělalo také to, že si některé maminky se staršími dětmi během programu zatancovaly. Na závěr každá maminka dostala od svého dítěte přáníčko, malý dáreček a kytičku jako poděkování za jejich lásku a péči. Besídka se velmi vydařila a všichni si z ní odnesli krásné zážitky.
MŠ - hafíci
V pátek 27. 3. nás navštívili malí zvířecí kamarádi – psi plemene čivava. Jejich pán nás seznámil s tím, jak se o pejsky správně starat, jak jim pomáhat a jak se chovat při procházkách ve městě i v lese. Dozvěděli jsme se také, jak jim lépe porozumět, co potřebují a co je pro ně nejlepší.
Pejsci nám předvedli, co všechno umí – například přeskakování překážek a prolézání pytlem. Také jsme se dozvěděli, jak se dostali ke svému majiteli.
Na závěr nám ukázali, jak jsou hraví – běhali kolem nás a chtěli s námi dovádět. My jsme si je mohli pohladit a nabídnout jim pamlsek (samozřejmě psí). Velice se nám líbili a moc jsme si to s nimi užili.
MŠ - vycházka do přírody
Dnes 13.3. jsme vyrazíli na turistický výlet s dětmi .Děti ušly báječných 5 km kolem Dublovic.
Nesly si s sebou batůžek s pitím , cestou jsme se zastavili v lese , sedli si na kládu a měli jsme malý piknik s jablíčky . Děti byly nadšené ,některé více , jiné méně unavené, ale co je nejdůležitější , že jsme si výlet náramně užili.
MŠ - návštěva knihovny
První týden v březnu jsme si povídali o knížkách – o tom, jak je rozdělujeme a jak vznikají. Společně jsme si také povídali o tom, jak se ke knihám správně chovat. Děti nakreslily samy sebe s knížkou v ruce.
Navštívili jsme také místní knihovnu, kde jsme se seznámili s uspořádáním knih a některé z nich si prohlédli. Knihovna se nachází v budově obecního úřadu, a tak jsme se při té příležitosti podívali i k paní starostce a navštívili poštu, která je ve stejné budově.
MŠ - návštěva pošty a pizzérie
V pátek 27.2. navštívili Medvídci poštu a místní pizzerii. Na poště se seznámily s prostory, tiskaly na tiskatky a nakonec dostaly pohled, aby si ho mohly s rodiči odeslat. V pizzerii shlédly výrobu těsta , tvarování pizzy, zdobení i pečení pizzy. Na závěr pizzu mohly i ochutnat. Děti měly hezké dopoledne plné zážitků.