V pátek 7.6. jsme byli na výletě v ZOO Hluboká nad Vltavou. Na cestu jsme se vydali v 8 hodin ráno, cesta pro nás byla trochu delší a my se netrpělivě ptali, kdy už tam budeme. První koho jsme v Zoo viděli, byli klokani. Potom jsme si se zájmem prohlíželi další zvířátka – tygry, vlky, medvědy, opice, jeleny, orly, sovy, v akvárku nás přišly pozdravit ryby a nezapomněli jsme navštívit pavilon s hady. Ještě jsme viděli spoustu vodních ptáčků a ptáků a i další zajímavá zvířátka. Se zastávkami na svačinu a pití jsme došli až ke kozám – většina z nás je navštívila v jejich ohradě a i si je pohladila. Snědli jsme oběd, pohráli si na hřišti a vraceli se zpět. Na konci prohlídky na nás čekala odměna v podobě zmrzliny. A potom hurá do autobusu. Museli jsme si trochu pospíšit a popoběhnout, protože nás zastihl déšť. Cestou domů některé z nás přemohl spánek, někteří dojídali dobrůtky, které nám zbyly ještě v batůžku. Všichni jsme byli šťastní, spokojení a plni dojmů z hezkého výletu.

Děti z mateřské školy se koncem školního roku aktivně zapojily do plaveckého výcviku v příbramském bazénu. Seznamují se hravou formou s pohybem ve vodě, učí se dýchat do vody, potápět se a lovit předměty ze dna bazénu. Zdatnější děti si zkusí plavat ve velkém bazénu s pomocí rukávků. Za odměnu se děti po hodině vždy ohřejí ve vířivce.

Děti z mateřské školy 12.4.2024 navštívily v Praze Divadlo Gong. Pohádka ,,Povídání o pejskovi a kočičce“ byla hraná herci podle napsané knihy od Karla Čapka. Tyto pohádky děti znají, čteme si je ve školce před odpočinkem nebo spaním. Herci do pohádek přidali i pár humorných zápletek pro zasmání a společnou aktivitu s dětmi. Při cestě tam i zpět viděly děti krásné památky hlavního města.

Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne 7. května 2024 od 13:30 - 16:30 hodin v mateřské škole.

Prosím, pečlivě si přečtěte všechny informace.

DŮLEŽITÉ !

Ve školním roce 2024/2025 budeme otevírat 3. třídu mateřské školy, pokud se naplní kapacita školy. Do této třídy, která se bude naplňovat max. do počtu deseti dětí, budeme přijímat i děti mladší 3 let.

Do mateřské školy rádi přijmeme všechny přihlášené děti do výše kapacity podle daných kritérií.

Děkujeme Vám za důvěru, že jste si vybrali právě naši školu a předpokládáme, že Vaše děti budou dále pokračovat ve vzdělávání v naší základní škole.

Moc se na Vás těšíme!

Mgr. Věra Burianová, ředitelka školy

Před Velikonocemi máme vždy hodně práce. Musíme vyrobit dárečky a přání pro rodiče a na koledování po vesnici. Sejeme jarní travičku a na škaredou středu pečeme jidáše. V naší fotogalerii jsou fotky právě z pečení jidášů.

PHP 7.4.12 & Oracle Database 18c XE & Ludus 4.0