Děkuji všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci Letní slavnosti, která nám již tradičně uzavírá školní rok. Celou slavností nás provázela radost, veselí, nadšení, uznání, ale také loučení…

Milá vystoupení, rozzářené oči, společná setkání, ocenění a spokojenost, to všechno dává smysl pro další práci. Díky společnému úsilí, trpělivosti a odhodlání jsme překonali všechny výzvy, které nám tento rok přinesl.

Všem žákům děkuji za jejich úsilí, píli i vytrvalost a ještě jednou gratuluji oceněným žákům za výbornou reprezentaci naší školy.

Předškoláčkům přeji, ať se jim po prázdninách daří v 1. třídě a odcházejícím páťákům pak hodně úspěchů v dalším studiu na nových školách.

Paní starostce a všem zastupitelům patří poděkování za neocenitelnou podporu a spolupráci během celého školního roku.

Rodičům pak za jejich pomoc a důvěru, kterou do nás vkládají. Spolupráce s Vámi je pro nás nesmírně důležitá.

Ještě jednou děkuji za úspěšný školní rok a již se těším na ten další, plný nových výzev.

Všem dětem, žákům i zaměstnancům přeji krásné prázdniny a příjemnou dovolenou.

A teď už vstříc novým zážitkům!!!

Věra Burianová, ředitelka školy

Ve čtvrtek 27.6. 2024 proběhly ve 4. ročníku cyklistické zkoušky, které se skládaly ze dvou částí. V první části byly děti prověřeny ze znalostí dopravních předpisů. Poté následovala jízda na kole po Dublovicích. Vše probíhalo pod dohledem Policie ČR. Většina žáků prokázala potřebné znalosti a na závěr jim byl vydán průkaz cyklisty. Moc jim gratulujeme. Tři žáci se musí ještě některá pravidla silničního provozu doučit a zopakují si testy v září. To platí i pro tři nemocné. Po zkouškách 4. ročníku proškolila paní policistka M. Schindlová naše žáky o BOZP o prázdninách. Následovala jízda zručnosti na školní zahradě. Trasu si projeli všichni přítomní žáci. Pro šikovné děti byly připraveny drobné odměny. I když nám sluníčko hodně hřálo, děti si celý den hezky užily.

V pátek 21. 6. jsme si s dětmi z páté třídy udělali rozlučkový piknik na školní zahradě. Každý z nás si zvolil jednu barvu a v té dané barvě jsme si v obchodě vybrali občerstvení na piknik. Celé odpoledne nám dělal společnost labrador Nike, kterého si děti přály poznat. Povídali jsme si, hráli hry a průběžně se občerstvovali. I když nám chvílemi počasí úplně nepřálo, náladu nám to nezkazilo. Všichni jsme si odpoledne moc užili.

Z naší špatné zkušenosti z dopravní nehody jsme vytěžili i něco dobrého. Uskutečnili jsme ve škole sbírku plyšáků pro záchrannou službu. Při nehodách a úrazech potřebují záchranáři spolu s hasiči děti uklidnit a odvést pozornost od nepříjemného šoku. Slouží jim k tomu právě hračky, proto děti přinesly plyšáky, které k tomuto účelu chtěly věnovat. Předali jsme je panu Ondrovi Čermákovi ze Zdravotnické záchranné služby Příbram a doufáme, že je záchranáři budou „potřebovat“ co nejméně, ale že poslouží tomu správnému účelu.

Po návratu ze školy v přírodě jsme si užili pouťový víkend a hned v pondělí 27. 5. jsme vyrazili na další školní akci. Tentokrát nás čekal t-ballový turnaj pro žáky 4. a 5. ročníků, který pořádal softballový klub Pegas Sedlčany na hřišti v Luční ulici. Náš školní tým poměřil své síly se žáky ZŠ Jesenice, ZŠ Kosova Hora, ZŠ Propojení Sedlčany a 1. ZŠ Sedlčany. Naše sportovní odhodlání sice na soupeře nestačilo, ale pro nás bylo důležitější, že jsme celé dopoledne sportovali a hra nás moc bavila. Příjemnou pohodu jsme zakončili v sedlčanské cukrárně dobrou zmrzlinou.

Celému družstvu děkuji za spolupráci, vzájemnou podporu a pěknou reprezentaci školy.

Alena Pohnánová