Ve středu 21. června žáci 3. a 5. ročníku přespali ve stanech na školní zahradě. Myslím, že akce se vydařila po všech stránkách. Měli jsme krásné počasí, užili jsme si prima odpoledne plné her a soutěží, opekli jsme si dobroty na ohni, zazpívali jsme si u nového ohniště písničky a pěkně se vyspali ve stanech. Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem rodičům za pomoc při stavění stanů a také za všechny dobroty, které nám na tuto akci připravili. Moc nám chutnalo!

Markéta Sedláčková
Fotogalerie

Provoz školní jídelny při ZŠ a MŠ Dublovice bude od 24.7.2017 do 25.8.2017 přerušen.

Provoz bude opět zahájen 28.8.2017.

Ve čtvrtek 15. června odpoledne jsme na naší školní zahradě opět vytvořili něco nového. Původně jsem myslela, že můj „záměr“ nevyjde, ale za vydatné pomoci ostatních se vše perfektně podařilo. Již delší dobu byl můj plán vytvořit nové doskočiště pro skok do písku a ohniště. Obojí se povedlo za pomoci Obce Dublovice, která nám nechala doskočiště vyhloubit při příležitosti výkopových prací právě na naší školní zahradě. Dále za pomoci pana Kršňáka a pana Hájka, kteří dodali potřebný materiál i s povrchovou úpravou. Kromě toho, že na zahradě vznikly tyto nové prvky, jsme také vypleli všechny stávající záhonky a pěkně je upravili. Proto velký dík patří i těm, kteří na brigádu ve čtvrtek přišli a pomohli. Byli to: Kršňákovi s Honzíkem a Luckou, paní Hegerová s Hynkem, paní Vitulová s Vítkem, paní Švecová s Matějem, pan Bareš se Zuzankou, pan Maceška s Péťou, paní Pínová, pan Rýdl, Tomáš Beneš a Matěj Fára, který nám dodal oblázky a kůru na záhonky.

Jak se nám práce dařila, se můžete podívat ve fotogalerii.

Ještě jednou všem moc díky.

Odhlášení obědů na 29.6. a 30.6.2017 z důvodu vyúčtování je možné pouze do 28.6.2017 do 7:00 hod.

Oběd na 30.6.2017 mají žáci ZŠ automaticky odhlášený.

• 2.6. – „Den dětí“ a „Dublovické sportovní hry“ na hřišti - ZŠ
  • 6.6. – společné fotografování – MŠ
  • 8.6. – atletická všestrannost v Sedlčanech
  • 26.6. – závěrečné rozloučení – I. třída MŠ – Veverky – od 15:00 hodin

LISTOVÁNÍ: „Deník malého Poseroutky“ a „Dobrodružství Billa Madlafouska“

• 3.6. – Váchův špejchar v Drážkově od 18:00 hodin
  • 8.6. – v KDJS v Sedlčanech pro školy – dopoledne
  • 27.6. – Letní slavnost – zahrada ZŠ a MŠ Dublovice

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ: vystoupení divadelního kroužku – hudební pohádka KRÁLOVSTVÍ VOD

• 9.6. - Váchův špejchar v Drážkově od 21:00 hodin
  • 14.6. – KDJS v Sedlčanech pro školy – dopoledne
  • 27.6. – Letní slavnost – zahrada ZŠ a MŠ Dublovice
  • 27.6. – ukončení plaveckého výcviku v Příbrami

27.6.– „Letní slavnost“ od 17:00 hodin na školní zahradě

PROGRAM:
  • - slavnostní vyřazení předškoláků – MŠ
  • - slavnostní vyřazení žáků 5. ročníku ZŠ
  • - vystoupení našich úspěšných recitátorů a zpěváků
  • - ocenění nejúspěšnějších žáků naší školy
  • - listování
  • - divadlo – hudební pohádka KRÁLOVSTVÍ VOD
  • - diskotéka pro nejmenší – pan Hochmaul

Čeká Vás příjemné posezení, milá vystoupení, vzájemná setkání a samozřejmě i dobré jídlo a pití. Udělejte si hezké odpoledne a večer se svými blízkými a přijďte na oslavy přicházejícího léta na školní zahradu ZŠ a MŠ Dublovice. Těšíme se na vás.

• ukončení dopravního kurzu - žáci 4. ročníku – závěrečné zkoušky, získání průkazu cyklisty a dopravní soutěž pro všechny žáky naší školy za účasti Policie ČR
  • Ochrana člověka za mimořádných událostí – školní projekt
  • 30.6. – ukončení školního roku 2016/2017, rozdání vysvědčení

Přejeme vám všem krásné léto, hodně sluníčka a modré oblohy, příjemně strávenou dovolenou či prázdniny. Prožijte léto, které bude podle vašich představ.

To vám přejí všichni ze ZŠ a MŠ Dublovice

V pátek 26. května proběhlo v Městské knihovně v Sedlčanech dvojité listování žáků Základní školy Dublovice. Diváci se podívali na Deník malého Poseroutky a Dobrodružství Billa Madlafouska. Překvapením pro herce byla účast spisovatele Davida Laňky, který napsal veselé a vtipné knihy o Billovi Madlafouskovi. Nešetřil chválou a ze zpracování knihy a z výkonů Hynka Hegera, Elišky Hegerové, Kláry Brunckové a Eriky Hochmaulové byl nadšený. Mladší herci měli velký úspěch s „Poseroutkou“ a Josef Stuchlík, Denisa Hlaváčková, Barbora Žižková, Anna Magdalena Kosová, Inka Potočová, Martina Hrbková, Matyáš Hrstka a Mikuláš Holeček byli báječní. Děti na těchto projektech pracovaly celý školní rok a diváci tak mohou zhlédnout konečný výsledek – tuto formu divadelního představení.

Oboje listování můžete ještě vidět v sobotu 3. června od 18. hodin v galerii Váchova špejcharu v Drážkově, kam všechny srdečně zveme.

Dublovická škola pro Vás ještě připravila další představení, tentokrát se jedná o hudební pohádku Království vod. Autorská pohádka je plná písniček, tance, pohádkových bytostí a radosti ze života. Těšíme se na Vás opět ve Váchově špejcharu, tentokrát ve dvoře, a to v pátek 9. června až od 21. hodin, protože vodníci a víly vylézají ze svých úkrytů až pozdě večer!