13. 12. 2023 se ve škole konala krásná vánoční besídka, jarmark i kavárna a byli jsme moc rádi, že jsme se mohli opět po roce před Vánocemi společně setkat.

Dětem se vystoupení tak povedlo, že bylo vidět nejedno dojetí a oči plné slz.

Představení byla nejenom dojemná, ale také veselá a vtipná, zábavná i poučná a protkaná písničkami a tanečky, a tak se všichni dobře bavili. Děkujeme Vám všem, kdo jste na besídku přišli, a ještě i přispěli dětem dobrovolným vstupným.

Také děkujeme Filipu Vavřičkovi za ozvučení besídky a Michalu Stierankovi za natočení vystoupení.

Tady se ale bohužel musíme omluvit, protože při přehrávání besídky Michal zjistil, že na konci vystoupení 3. ročníku chybí další pokračování. (buď došlo k technické závadě na kameře, nebo někdo nedopatřením zavadil o kabel a došlo k přerušení nahrávání) Je nám to moc líto, ale nedá se nic dělat. Nahrávka bude také umístěna na stránkách školy.

Děkujeme všem rodičům za dobroty a výrobky na jarmark, podařilo se prodat téměř vše.

Děkuji paní kuchařkám, protože si návštěvníci mohli společně sednout v naší jídelně a pojíst či popít co vánoční jídelníček nabízel. Také děkuji paní starostce za upřímná a krásná slova a celé obci Dublovice za podporu naší školy.

Děkuji všem pedagogům i ostatním zaměstnancům za odvedenou práci během celého roku 2023, nejen za přípravu a organizaci besídky.

Přeji všem krásné Vánoce, pevné zdraví a klidnou plavbu novým rokem.

Hodně štěstí, lásky a porozumění.

Věra Burianová

V úterý 5.12. zavítali do naší školy Mikuláš, andělé a čerti. Nejdříve navštívili děti v mateřské škole, kde Mikuláš přečetl jednotlivým dětem, jestli byly hodné. Některé děti slíbily, že se v něčem budou snažit polepšit. Všem rozdal sladké dárečky a všichni pak obcházeli jednotlivé třídy ve škole. Zde Mikuláš vyprávěl příběhy a děti mu za odměnu zazpívaly nebo zatancovaly. I zde byly děti sladce odměněny. Všechny děti si dopoledne moc užily.

Základní škola a Mateřská škola Dublovice se připojuje k jednodenní výstražné stávce škol dne 27.11.2023.

Podrobné informace

Děti pekly vánoční cukroví, zadělávaly těsto, válely a vykrajovaly vánoční tvary. Zahrály si na pekaře a měly hezké odpoledne.

Jako každý rok jsme v naší škole dne 9.11. připravovali projekt v rámci svatomartinských slavností. Celé dopoledne se děti věnovaly jednotlivým tématům, která pak společně představily v tělocvičně dětem z ostatních tříd a také dětem z mateřské školy.

Děti z první třídy vyráběly koníky, se kterými se pak proběhly v tělocvičně za doprovodu hudby. Děti z druhé třídy představily pranostiky, které se vztahují k tomuto období. Děti ze třetí třídy malovaly obrázky, které představovaly legendu o svatém Martinovi. Děti ze čtvrté třídy nám vysvětlily rozdíl mezi pohanstvím a křesťanstvím. A nakonec děti z páté třídy sehrály scénku, která představovala legendu o sv. Martinovi. Celé dopoledne si děti náležitě užívaly. Po obědě šla děvčata z páté třídy pomáhat do kuchyně s pečením svatomartinských rohlíčků, které se jim opravdu povedly.

V 16. hodin jsme se všichni sešli před školou, kde sv. Martin (Lukáš B.) předal světlo paní starostce. Moderátorka Elen H. všem hostům představila dopolední projekt a pak jsme všichni společně za doprovodu bubínků, básně a písní vyrazili průvodem Na kameny. Zde už jsme všichni očekávali tradiční příjezd svatého Martina na koni, který navíc ukázal směrem, kde děti mají hledat poklad. Poklad letos našla žákyně 3. třídy Karolína K. a se všemi dětmi se spravedlivě podělila. Všem dětem patří poděkování za celý den. Také děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat.

Děti z mateřské školy a žáci základní školy si v úterý 7. 11. procvičili znalosti z dopravní výchovy na mobilním dopravním hřišti v tělocvičně. Všichni měli možnost zajezdit si na elektrických čtyřkolkách nebo autíčkách, stát se na chvíli policistou, který dohlíží na dodržování pravidel a uděluje pokuty, nebo se účastnit silničního provozu jako chodci. Dětem se všechno dobře dařilo a lektor dopravního hřiště byl velmi spokojený s dětskými znalostmi. Odměnou pro všechny byla veliká pochvala, získané poznatky i zábavné vyučování.

Ve středu 18.10. proběhl „NA KAMENECH“ další ročník drakiády. Sešlo se nás kolem 65. Sluníčko nás nezklamalo, ale vítr jako každým rokem moc nefoukal. Nejdříve jsme se všichni přivítali. Děti dostaly za své draky sladkou odměnu. Většina draků byla zakoupena v obchodě. Pouze dvě děti měly draka vyrobeného doma, zasloužily si tedy ještě odměnu navíc. Potom jsme si zahráli pohybovou hru v lese. Hledali jsme části obrázků čtyř barev. Když děti našly všech 13 částí, pustily se do skládání a lepení. Na obrázku se objevil drak s básničkou. Básničku jsme si přečetli a každá skupina svému drakovi vymyslela jméno. Každý, kdo se hry zúčastnil, dostal bonbóny. A nyní přišel čas pouštět draky. Takže všechny děti vyběhly na louku a začaly vypouštět draky vzhůru k nebi. Asi po hodině létání jsme se všichni sešli kolem ohniště. Všichni hladoví a vyběhaní začali opékat vuřty. Když se začalo stmívat, začali jsme se všichni pomalu rozcházet ke svým domovům. Bylo to hezké odpoledne. Takže za rok s draky zase na shledanou!!!

O. Bartoňová a P. Vystydová