• 1.11. - MŠ – začíná cyklus 4 přednášek pro rodiče v rámci projektu Rozvíjíme vzdělávání v ZŠ a MŠ Dublovice, který je financován z evropských fondů.
    Cíl: Napomoci tomu, aby dítě bylo šťastné.

Často se setkáváme s dětmi, které mají problém, něco je tíží, kterým jsou hezké dny „bezstarostného dětství“ komplikovány a znesnadňovány. Uznávaná lektorka Mgr. Martina Černá k nám přijede 1. listopadu a od 16:00 hodin v MŠ začne 1. téma: „Jak nastavit hranice a neříkat NE…“
    Těšíme se na Vás a jsou srdečně zváni i rodiče starších dětí, pokud je toto téma zaujalo.
  • Dny se krátí, světla ubývá a tmy přibývá. V přírodě doznívá podzimní čas a blíží se zima.
  • 8.11. - v ZŠ a MŠ proběhne dopoledne již tradiční projekt „Svatý Martin“, který vyvrcholí odpoledním průvodem. V 16:00 hodin v TĚLOCVIČNĚ ŠKOLY můžete nejdříve vidět prezentaci dopoledního projektu. Děti představí, na čem pracovaly. Budete moci ochutnat i martinské rohlíčky, které pečou naše paní kuchařky. A pak průvod bude procházet od školy směrem Na Kameny, kam přijede sv. Martin na koni, kde ho všichni přivítáme. A možná nám zase někde zanechá sladkou odměnu….
    Pojďte s námi oslavit svátek Svatého Martina!
  • 11.11. – vystoupení dětí na slavnosti, která je pořádána ku příležitosti 100. výročí vzniku Československa. (v 11:30 hodin u obchodu).
  • 14.11. – beseda s panem Tomášem Mošničkou z Dublovic od 10:45 hodin ve škole.
  • 19.11. – divadelní vystoupení v Příbrami – Český Honza – pro žáky ZŠ a starší děti MŠ.
  • 21.11. – proběhnou rodičovské schůzky v ZŠ.
  • 23.11. – Předvánoční posezení klubu seniorů – kulturní vystoupení dětí ze ZŠ.
Každý pátek dopoledne děti z MŠ navštěvují saunu.

Ve středu 17.10. se konala „na Kamenech“ již tradiční drakiáda. Sešlo se kolem 90 dětí, rodičů i prarodičů. Po přivítání všech příchozích byly děti odměněny malou sladkostí. A ty, které přišly s vlastnoručně vyrobeným drakem, dostaly navíc ještě sušenku. Potom jsme si zahráli pohybovou hru v lese, při které jsme hledali slova a z nich pak vymýšleli příběh o drakovi. A nyní hurá pouštět. Letos bohužel opět nafoukalo a drakům se létat moc nechtělo. Ale přece jenom se někteří za vydatné pomoci a hlavně běhu tatínků nakonec vznesli a mávali nám z výšky. O to více chutnaly opečené špekáčky a chléb. Odpoledne se vydařilo, i když nefoukalo. Bylo to příjemné setkání, děti se vyběhaly, dospělí si popovídali.

Tak draci, za rok zase na shledanou!

• od 1. října zahajují svou činnost zájmové kroužky: keramický, divadelní, sportovní, výtvarný
  • 4.10. – výlet do Prahy. Žáci ZŠ a předškoláci MŠ zhlédnou program v planetáriu a v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa navštívíme Pražský hrad
  • 5.10. – přerušen provoz v MŠ z organizačních důvodů. (obhajoby závěrečných prací - logopedický asistent)
  • od 13.10. budou děti z MŠ navštěvovat saunu.
  • 16.10. – divadelní představení pro děti MŠ a žáky ZŠ – Poklad Kapitána Baltazara aneb Kdo se bojí nesmí na moře! Přijedou výborní herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové.
  • blíží se nám Drakiáda - stavte draky, akce se uskuteční během měsíce října a datum ještě upřesníme dle počasí (pravděpodobně 17. nebo 18. října od 16:00 hodin Na Kamenech).
  • 29. a 30.10. – podzimní prázdniny pro žáky ZŠ. MŠ a školní jídelna v provozu. Provoz bude přerušen v ŠD.

Ve středu 26. 9. 2018 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili podzimního kola T-ballové ligy V Sedlčanech. V turnaji se utkali se soupeři ze ZŠ Kosova Hora, ZŠ Chlum, ZŠ Jesenice a 1. ZŠ Sedlčany. V pátěm, finálovém utkání se nezalekli soupeře 1. ZŠ Sedlčany, statečně bojovali, ale více štěstí bylo na druhé straně. Náš tým získal druhé místo.

Všem našim hráčům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Sběr papíru bude probíhat ve dnech 24. 9. - 2. 10. 2018.

• Vítání podzimu (MŠ a 1. ročník ZŠ)- dle počasí, rodiče jsou vítáni
  • 6.9. - rodičovské schůzky v MŠ od 15:30 hodin
  • 19.9. - rodičovské schůzky v ZŠ od 16:00 hodin
  • 25.9. a 26.9. – T-ball v Sedlčanech
  • 4.10. – žáci ZŠ a předškoláci – Praha – Planetárium a Pražský hrad

Divadelní kroužek bude v tomto školním roce pracovat od října každé úterý od 16.00 hodin.
(přihlásit se tedy mohou i bývalí žáci ZŠ Dublovice u pí. učitelky G. Falcové)