V letošním školním roce neproběhlo podzimní kolo sedlčanské T-ballové ligy. O to víc jsme se těšíli na jaro. Při tělesné výchově jsme občas T-ball trochu potrénovali v tělocvičně i na hřišti.

Ve středu 23. 5. jsme vyrazili do Sedlčan na jarní kolo T-ballové ligy v kategorii MICRO ( 1. - 3. třída). Svoje síly jsme poměřili s týmy ZŠ Kosova Hora, ZŠ Chlum a 1. ZŠ Sedlčany. Vzákladním kole jsme vyhráli všechny tři zápasy, stali se vítězi ve skupině. Ve finálovém zápase jsme se setkali se ZŠ Chlum. Naše síly byly vyrovnané, soupeř byl aktivní, musíme ocenit jeho herní schopnosti.

O to více jsme byli napjatí při vyhlašování výsledků. Náš jásot zazněl ve chvíli, kdy jsme uslyšeli, že na druhém místě je ZŠ Chlum. A pak už jsme si vychutnali vyhlášení prvního místa pro náš tým.

Následující den se konal turnaj pro kategorii mini (4. – 5. tř.) Naši starší žáci se utkali s týmy stejných škol a vybojovali třetí místo.

Děkujeme všem žákům z obou týmů za reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženému úspěchu.

Výsledky naleznete zde. Na fotky se můžete podívat do naší fotogalerie.

Rozhodnutí o přijetí do MŠ naleznete zde.

Ukončení všech sběrů v tomto školním roce bude k 1. 6. 2018. Do tohoto data tedy můžete do školy nosit papír, PET víčka, hliník, rostlinný olej, staré elektrozařízení, baterie, CD a DVD, pomerančovou a citrónovou kůru. Po tomto termínu již žádný z uvedených druhů v tomto školním roce sbírat nebudeme! Začneme opět ve školním roce 2018/2019. Bližší informace u p. uč. Markéty Sedláčkové.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli na další úpravě naší školní zahrady a přišli na brigádu, kterou naplánovali žáci ekotýmu v rámci projektu Ekoškola. Tento školní rok jsme se zabývali tématem Menu pro změnu a pěstování zeleniny na záhoncích je výstupem naší celoroční práce. Poděkování patří Obci Dublovice za dovoz zeminy, panu Kršňákovi a panu Hájkovi za instalaci vyvýšených záhonků a pak samozřejmě také všem rodičům a dětem, kteří v úterý 22. května přišli. Udělali jsme spoustu práce, a tak teď již zbývá jen na záhoncích něco dobrého vypěstovat.

Srdečně vás zveme na brigádu na školní zahradu, která se koná 22. května od 16:00 hod. Budeme rádi, pokud nám pomůžete upravit naši zahradu, nářadí můžete vzít i své. Děkujeme ZŠ Dublovice.

• 7. – 10.5. – Škola v přírodě pro žáky ZŠ – Český ráj – Prachovské skály, Trosky, Mirakulum...

• 7.5. – přerušený provoz v MŠ

• 10.5. – Poetický májový podvečer v Městské knihovně Sedlčany – vystoupení oceněných souborů a recitátorů.

• 10.5. – MŠ - Přání s písničkou pro maminky k svátku od 15:00 hodin Veverky, od 15:30 hodin - Zajíčci

• 11.5. – ředitelské volno pro žáky ZŠ

• 15.5. – Zápis do MŠ od 13:00 hodin
    Prosím, aby si v MŠ rodiče vyzvedli evidenční list, vyplnili, nechali potvrdit u praktického lékaře dítěte a vzali s sebou k zápisu. Bez potvrzení o očkování, nemůže být Vaše dítě přijato k předškolnímu vzdělávání. Děkuji.

• 22.5. – EKOTÝM naplánoval brigádu pro rodiče s dětmi na školní zahradě. Rodiče již byli informováni na třídních schůzkách a děkujeme všem, kdo se chystají pomoci.

• 23.5. – pořádá naše škola pěveckou soutěž „Dublovický slavík“ od 8:30 hodin na OÚ Dublovice.
    Soutěž je přístupná i pro veřejnost, a proto jste všichni srdečně zváni. Přijďte podpořit naše malé zpěváčky!

• 23.5. a 24.5.sportovní soutěže v Sedlčanech – turnaj v T-ballu.

• Atletická všestrannost - přesný termín ještě neznáme.

• 1.6. – MŠ – výlet do Počepic (Medové pečivo – Hejhalovi) a Skanzenu Vysoký Chlumec

• 1.6. – ZŠ - „Dublovické sportovní hry“ a „Den dětí“ na hřišti, v případě špatného počasí v tělocvičně.

• 4.6. – MŠ – Divadlo v Praze, Pražský hrad – výměna stráží

• 5.6. – ZŠ – focení tříd a jednotlivců

• 12.6.2018 - Závěrečná besídka našich nejmenších, tedy třídy Veverek, se uskuteční na OÚ Dublovice od 15:00 hodin.

• 26.6. – „Letní slavnost“ na školní zahradě – slavnostní rozloučení s našimi předškoláky a žáky 5. ročníku. Vystoupí úspěšní recitátoři a zpěváci, bude se hrát divadlo.
    Těšíme se na vás!!!!

Děti z MŠ a žáci 1. – 3. ročníku ZŠ jezdí na plavecký výcvik do Příbrami.