V pondělí 24.6. jsme se jeli podívat na zvířátka do nedaleké ochrany fauny Hrachov. Po příchodu do krásného areálu fauny jsme si opekli špekáčky. S opékáním nám pomáhali zaměstnanci fauny. Celou dobu se okolo nás pohyboval malý kohoutek. My jsme se ho ale nebáli, protože on útočil jen na naše paní učitelky. Potom jsme se vydali na prohlídku zvířátek s paní průvodkyní. Ukázala nám všechna zvířátka, o která se starají, vyprávěla o tom jak se do ochrany fauny dostala, co se jim přihodilo i něco málo o jejich způsobu života. Také jsme mohli do ohrady ke kozám a muflonce a mohli je i nakrmit. Po prohlídce s výkladem jsme si už sami prohlédli akvária s rybami a vyzkoušeli aktivity, které areál nabízí. Na závěr jsme si ještě zadováděli na dětském hřišti pod areálem fauny. Na oběd do školky jsme se vraceli celkem unaveni, ale spokojeni a plný krásných dojmů.

18.6.2024 se třída ,,Zajíčků“ z mateřské školy rozloučila s budoucími prvňáčky. Připravili si pro rodiče i prarodiče pásmo básniček, písniček a dramatizaci veršované pohádky ,,O Palečkovi“ od Fr. Hrubína. Starostka Dublovic Jana Dufková přivítala všechny na obecním úřadě, popřála dětem krásné prázdniny a úspěšný vstup do základní školy. Na památku si od ní předškoláci převzali pamětní list a knížku.. Dětem se vystoupení vydařilo, za odměnu ještě dostali všichni malou pozornost na letní prázdniny a předškoláky paní učitelky ozdobily medailemi na vzpomínku na svou Mateřskou školu v Dublovicích.

V pátek 7.6. jsme byli na výletě v ZOO Hluboká nad Vltavou. Na cestu jsme se vydali v 8 hodin ráno, cesta pro nás byla trochu delší a my se netrpělivě ptali, kdy už tam budeme. První koho jsme v Zoo viděli, byli klokani. Potom jsme si se zájmem prohlíželi další zvířátka – tygry, vlky, medvědy, opice, jeleny, orly, sovy, v akvárku nás přišly pozdravit ryby a nezapomněli jsme navštívit pavilon s hady. Ještě jsme viděli spoustu vodních ptáčků a ptáků a i další zajímavá zvířátka. Se zastávkami na svačinu a pití jsme došli až ke kozám – většina z nás je navštívila v jejich ohradě a i si je pohladila. Snědli jsme oběd, pohráli si na hřišti a vraceli se zpět. Na konci prohlídky na nás čekala odměna v podobě zmrzliny. A potom hurá do autobusu. Museli jsme si trochu pospíšit a popoběhnout, protože nás zastihl déšť. Cestou domů některé z nás přemohl spánek, někteří dojídali dobrůtky, které nám zbyly ještě v batůžku. Všichni jsme byli šťastní, spokojení a plni dojmů z hezkého výletu.

Děti z mateřské školy se koncem školního roku aktivně zapojily do plaveckého výcviku v příbramském bazénu. Seznamují se hravou formou s pohybem ve vodě, učí se dýchat do vody, potápět se a lovit předměty ze dna bazénu. Zdatnější děti si zkusí plavat ve velkém bazénu s pomocí rukávků. Za odměnu se děti po hodině vždy ohřejí ve vířivce.

Děti z mateřské školy 12.4.2024 navštívily v Praze Divadlo Gong. Pohádka ,,Povídání o pejskovi a kočičce“ byla hraná herci podle napsané knihy od Karla Čapka. Tyto pohádky děti znají, čteme si je ve školce před odpočinkem nebo spaním. Herci do pohádek přidali i pár humorných zápletek pro zasmání a společnou aktivitu s dětmi. Při cestě tam i zpět viděly děti krásné památky hlavního města.